قبل از خرید لیزر خانگی این مقاله را بخوانید!

خرید دستگاه لیزر خانگی

با توجه به هزینه ای که لیزر موهای زائد در کلینیک های پزشکی دارد یا وجود بیماری کرونا و عدم تمایل برای مراجعه کردن به مکان های شلوغ، ممکن است تصمیم داشته باشید که یک دستگاه لیزر خانگی خریداری نمایید. دست نگه دارید، لیزر خانگی آنقدر ها که فکر می کنید موثر نیست! اگر میخواهید بدانید لیزر خانگی برای شما مناسب است یا خیر، در این مقاله ما به سوال های ذهن شما به خوبی پاسخ میدهیم.

لیزر چیست؟

لیزر، یکی از به صرفه ترین و ایمن ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن است. شما می توانید به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید و تحت نظارت متخصص، بدون هیچ نگرانی ای از بروز هر مشکل یا عوارض، به طور تضمینی موهای زائد خود را برای همیشه از بین ببرید.

اما از آنجایی که این روش هزینه بر است؛ عده ای از افراد با این تصور که لیزر خانگی به خوبی لیزر کلینیک های زیبایی عمل میکند؛ به سراغ دستگاه لیزر خانگی می روند و آن را با هزینه کمتری خریداری میکنند. نتایج نشان میدهد عده ای نارضایتی خود را از این دستگاه اعلام کرده اند و عده ای رضایت نسبی ای نسبت به این دستگاه دارند. در این محتوا قصد داریم دلایل رضایت و عدم رضایت افراد را برای شما بازگو کنیم.

قبل از اینکه روش های سنتی از بین بردن موهای زائد را کنار بگذارید و به سراغ این روش بروید؛ بهتر است اول بدانید آیا این دستگاه برای شما مناسب است و نتیجه قابل قبولی میگیرید یا خیر. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

با لیزر موهای زائد از شر آنها برای همیشه خلاص شو

حتما برای شما هم استفاده از روش های سنتی مو زدایی، مثل اصلاح یا اپیلاسیون، سخت، طاقت فرسا و وقت گیر است. شما وقت زیادی را صرف از بین بردن موهای زائد خود می کنید اما موها به طور دائم از بین نمی روند و  همچنین با یک حساب سر انگشتی می توانید متوجه شوید هزینه ای که پرداخت می کنید در هر دو سال برای روش های سنتی، بیشتر از هزینه استفاده از دستگاه لیزر خواهد بود. بنابراین اگر شما به فکر استفاده از دستگاه های لیزر هستید، به شما تبریک می گوییم چراکه بهترین و درست ترین روش را انتخاب کرده اید.

قبل از اینکه به سراغ اصل مطلب برویم بهتر است اول راجع به کاربرد دستگاه های لیزر صحبت کنیم.

دستگاه های لیزر چطور کار میکنند؟

کارکرد دستگاه های لیزر

دستگاه لیزر طی چند جلسه مراجعه، با فاصله زمانی حدودا یک ماهه به فولیکول های مو آسیب می رساند و رفته رفته آنها را از بین می برد. شما چندین بار باید به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید تا زمانی که رویش مجدد موها به کلی متوقف شود. اما نکته ای که وجود دارد این است میزان تعداد جلساتی که باید به کلینیک مراجعه کنید برای هرشخص متفاوت است، زیرا بستگی به رنگ پوست و مو شما دارد. هرچه تضاد رنگ بین پوست و مو بیشتر باشد کارایی دستگاه لیزر بهتر است و شما زودتر شاهد کاهش رویش مو اندام های خود خواهید بود. گرچه این روش نتیجه بسیار مطلوبی دارد اما پرهزینه است؛ برای از بین رفتن هر فولیکول، ممکن است نصف جلسه یا بیشتر زمان ببرد.

 

آیا خرید دستگاه لیزر خانگی به صرفه است؟

خیلی از افراد به خاطر کمتر بودن هزینه دستگاه لیزر خانگی، آن را خریداری میکنند. در نگاه اول به نظر میرسد که بهترین تصمیم است، دیگر به کلینیک مراجعه نمیکنند تا هزینه ای پرداخت کنند و هزینه ای که بابت دستگاه پرداخته اند نیز مناسبتر بوده است و اکثر افراد بدون بررسی کارکرد دستگاه های خانگی آن را خریداری می کنند؛ بنابراین ممکن است بعد از استفاده از دستگاه نتیجه مطلوبی نگیرند. توصیه ما به شما این است قبل از خرید دستگاه های لیزر خانگی کاربرد آن را بررسی کنید. در ادامه نکاتی را برای شما شرح می دهیم که به تصمیم گیری شما برای خریدن یا نخریدن دستگاه کمک خواهد کرد.

مقایسه دستگاه لیزر خانگی و صنعتی

 

نکاتی مهم درباره دستگاه لیزر خانگی موهای زائد

بهتر است این را بدانید، دستگاه های خانگی به دلیل هزینه کمتری که دارد و همچنین برای استفاده از آن نیازی به مراجعه به کلینیک های تخصصی ندارد، کاربرد آن کمتر از دستگاه های حرفه ایست. بنابراین از دستگاه های خانگی انتظار متوقف کردن رشد مو را به طور دائم نداشته باشید؛ زیرا این دستگاه ها فولیکول مو را کاملا از بین نمیبرند، صرفا رشد مو را کندتر میکند و تعداد موها را کاهش میدهند.

دستگاه های لیزر خانگی نسبت به دستگاه هایی که در کلینیک های تخصصی پوست استفاده میشود، قدرت کمتری دارند. این مسئله هم خوب است، هم بد.

دستگاه لیزر خانگی

از مزایای قدرت کمتر، میتوانم به کم خطر بودن آن اشاره کنم. بنابراین میتوانید بدون نگرانی و بدون کمک متخصص از این دستگاه استفاده کنید، این دستگاه ذره ای به پوست شما آسیب نمی رساند. (اما مطمئن شوید که دقیقا طبق دستورالعمل دستگاه پیش میروید).

از معایب قدرت کم دستگاه می توان به این نکته اشاره کرد که شما دیرتر شاهد کاهش رویش موهای خود خواهید بود؛ استفاده از این دستگاه های خانگی صبوری بیشتری را از شما می طلبد.

نکته بعدی این است که این دستگاه تنها زمانی به درستی کار میکند که تضاد زیادی بین رنگ پوست و مو وجود داشته باشد. این بدان معناست افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، میتوانند از این دستگاه استفاده کنند. اما باز هم باید یادآور این مسئله باشم که حتی برای پوست های روشن و موهای تیره نیز فولیکول مو را کاملا از بین نمی برد و صرفا فرآیند رشد مو را کند می کند.

در گذشته در افرادی که پوست تیره تری داشتند خطر سوختگی پوست وجود داشت، اما امروزه بسیاری از دستگاه های خانگی دارای سنسورهایی هستند که به جای سوختگی، مانع از کار آنها بر روی پوست تیره میشود. به طور کلی این دستگاه ها ایمن هستند و شما بدون هیچ نگرانی از خطر سوختگی یا بروز عوارض دیگر مثل قرمزی پوست، می توانید از این دستگاه در منزل خود استفاده کنید.

سه نکته مهم که برای استفاده از دستگاه های خانگی باید به آن ها توجه کنید:

  • ترجیحا از دستگاه برای مو زدایی صورت، به خصوص نواحی اطراف چشم استفاده نکنید.
  • اگر اندام های شما دارای خال و خالکوبی است، در آن مناطق از دستگاه استفاده نکنید.
  • به دلیل حساس بودن پوست نواحی تناسلی بدن، بهتر است از دستگاه برای آن نواحی استفاده نکنید.

پیشنهاد ما به شما این است، اگر به فکر حذف موهای زائد برای همیشه هستید، به کلینیک های تخصصی پوست و مو مراجعه کنید و از دستگاه های حرفه ای مثل دستگاه لیزر پلاتینیوم پلاس استفاده کنید؛ اما اگر می خواهید میزان رویش موهای خود را کاهش دهید، این دستگاه برای شما مناسب است.

در این مقاله به بررسی این موضوعات پرداختیم:

  1. تفاوت دستگاه لیزر موهای زائد حرفه ای و خانگی
  2. مزایا و معایب لیزر خانگی
  3. چه افرادی میتوانند از دستگاه خانگی استفاده کنند.
  4. امنیت لیزر خانگی

اگر مطلب برای شما مفید بود، این مقاله را برای دیگران به اشتراک بگذارید و اگر تجربه استفاده از دستگاه های خانگی را دارید خوشحال می شویم آن را برای ما به اشتراک بگذارید. اگر قصد خرید دستگاه لیزر پلاتینوم پلاس را دارید میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

سپاس از همراهی شما.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *