بهترین لیزر بدون درد: کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

بهترین لیزر بدون درد: کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدون درد چیست؟ آیا عملکرد لیزرهای بدون درد قابل قبول است؟ لیزرهای خانگی درد کمتری دارند یا لیزرهای کلینیکی؟ برای کاهش درد لیزر موهای زائد، چه میتوان کرد؟ اگر شما هم صاحب یک کلینیک زیبایی هستید و به فکر رفاه حال مراجعه کنندگان، در ادامه این مطلب، با موضوع “بهترین لیزر بدون درد کدام است”، همراه ما باشید.

[lwptoc width=”full”]

در گرمای فصل تابستان بسیاری دائماً به دنبال روش‌های موبری مانند موم انداختن یا تراشیدن موهای خود هستند تا به این طریق دست و پایی نرم و بدون مو را برای خود تضمین کنند. در حقیقت، در مطالعه‌ای که اخیراً توسط شرکت آنالیز بازار مینتل انجام گرفته، نشان داده شده است که ۷۳ درصد از خانم‌ها به دنبال رفع موهای زائد خود هستند و تنها ۸ درصد از آن‌ها در طی یک سال به سراغ روش‌های موبری نرفته‌اند.

مطالعه مینتل همچنین نواحی پرطرفدار برای رفع موهای زائد را در زنان مشخص کرده است. در این ارزیابی‌ها ساق پا با ۸۲ درصد در مقام اول قرار گرفته و بعد از آن، زیر بغل و خط بیکینی جایگاه‌های بعدی را کسب کرده‌اند. در ۱۵ درصد از بانوانی که به دنبال خلاص شدن از شر موهای زائد دست‌های خود هستند، حتی موهای ناحیه‌ی بالای اندام فوقانی نیز حائز اهمیت شناخته شده است.

ایرادات روش‌های موم انداختن و تراشیدن مو بر همگان روشن است؛ حساسیت و قرمزی پوست، رویش موهای زیرپوستی و سر و کله زدن دائم با چرخه رشد مجدد مو، موجب می‌شود که روز به روز خانم‌های بیشتری به سمت روش‌های رفع دائمی موهای زائد با لیزر روی بیاورند.

با این حال، اکثر این خانم‌ها نگران میزان دردی هستند که این روش‌های لیزر ممکن است داشته باشند و همین عامل اغلب موجب می‌شود که در انجام لیزر تردید کنند. در این مقاله ما به شما بهترین لیزر بدون درد را معرفی می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید درد ناشی از لیزر موهای خود را به حداقل برسانید.

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

انواع بسیار متنوعی از دستگاه‌های لیزر موهای زائد در بازار موجود هستند. نقطه مشترک تمامی آن‌ها این است که مانع از رشد مجدد موها می‌شوند؛ این اثر در برخی قوی‌تر و در برخی ضعیف‌تر است. اما کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

سیستم‌های امروزی لیزر موهای زائد در دو دسته کلی جای می‌گیرند: آن‌هایی که از روش سنتی شات‌های لیزر استفاده می‌کنند و آن‌هایی که فناوری SHR را به کار می‌برند.

لیزر موهای زائد با استفاده از روش شات‌‌های لیزر

سیستم‌های لیزر موهای زائد مانند ماگما، کندلا و سینوژر از روش سنتی شات‌های لیزر استفاده می‌کنند. در طی درمان با این دستگاه‌ها، انرژی لیزر به یکباره بر روی ناحیه کوچکی از پوست اعمال می‌شود و در آن ناحیه دمای فولیکول‌های مو را تا ۴۵ الی ۵۰ درجه افزایش می‌دهد. سپس دستگاه یکی دو سانتی متر جابجا شده و فرآیند قبلی تا زمانی که تمامی ناحیه تحت درمان مورد پوشش قرار گیرد، تکرار می‌شود.

این روش می‌تواند تا حدی دردناک باشد و میزان درد آن از یک دستگاه لیزر به دستگاه دیگر متفاوت است. از آنجایی که انرژی لیزر تماماً یکجا به پوست منتقل می‌شود، به کارگیری یک روش خنک کنندگی موجب پیشگیری از سوختگی گردیده و باعث می‌شود که درمان قابل تحمل‌تر گردد.

همچنین ممکن است برای شما از کرم‌های بی حس کننده پیش از درمان استفاده شود. این کرم‌ها بایستی با احتیاط به کار روند؛ چرا که درد مکانیسم دفاعی بدن بودن و کرم‌های بی حس کننده موجب می‌شوند که متوجه آسیب پوستی خود با درمان با لیزر نشوید. به این ترتیب ممکن است لیزر موجب سوختگی و تاول در شما شود که منظره قشنگی بر روی پوستتان نخواهد داشت.

بهترین لیزر بدون درد: کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

دستگاه سوپرانو آیس و سوپرانو آیس پلاتینیوم – بهترین لیزر بدون درد موهای زائد با فناوری SHR

در دستگاه‌های سوپرانو آیس و سوپرانو آیس پلاتینیوم از متدهای مختلفی برای انتقال انرژی لیزر به منظور پیشگیری از رشد موها استفاده می‌شود. برخلاف پالس‌های تکی پرشدت که در سیستم‌های قدیمی‌تر لیزر موهای زائد یافت می‌گردد، مدل‌های سوپرانو در عرض یک ثانیه ۱۰ مرتبه خاموش و روشن می‌شوند و در عین حال نیز سری دستگاه در سطح ناحیه درمان به عقب و جلو برده می‌شود.

این امر موجب می‌گردد که شدت نور کمتری به پوست اعمال گردیده و انرژی لیزر و گرمای آن به طور تدریجی در عرض چندین ثانیه تا ۴۵ الی ۵۰ درجه افزایش پیدا کند. این جمع شدن تدریجی حرارت، احساس گرمای ملایمی را در پوست ایجاد خواهد کرد که در تقابل با درد تیز ناشی از روش‌های سنتی لیزر موهای زائد قرار دارد.

سری خنک کننده یاقوت کبود به کار رفته در مدل‌های سوپرانو به طور دائم گرما را جذب کرده و در حین درمان نیز یک ژل خنک کننده بر روی پوست اعمال می‌شود. هردوی این تمهیدات باعث می‌شوند که رفع موهای زائد با لیزر سوپرانو در اکثر موارد یا عملاً به طور کامل بدون درد تلقی شود. سیستم جدید سوپرانو آیس پلاتینیوم با به کارگیری انواع طول موج لیزر موهای زائد به جای یک طول موجب استاندارد در مدل سوپرانو آيس موجب می‌شود که دستگاه پلاتینیوم به فراگیرترین و بهترین لیزر بدون درد موجود مبدل گردد.

۵ توصیه برای داشتن تجربه‌ای خوشایند از لیزر بدون درد موهای زائد

توصیه شماره ۱: از مسکن استفاده کنید

اگر نگران دردناک بودن فرآیند لیزر موهای زائد خود هستید، به احتمال زیاد در حین لیزر دچار درد خواهید شد! علت این موضوع آن است که اضطراب، توانایی شما در تعدیل و نحوه درک درد را تحت الشعاع قرار داده و و موجب می‌شود که درد بیشتری را احساس کنید. بنابراین استفاده از قرص‌های مسکن معمول به خوبی می‌تواند از تنش شما کاسته و خیالتان را از بابت تجربه‌ احساس خوشایند در حین فرآیند لیزر آسوده سازد.

توصیه شماره ۲: درباره کرم‌های بی حس کننده از متخصص زیبایی خود سؤال کنید

از کرم‌های موضعی بی حس کننده می‌توان پیش از انجام لیزر بر روی پوست ناحیه درمان استفاده کرد. بنابراین در این خصوص با متخصص زیبایی‌تان مشورت کنید؛ هرچند دستگاه‌های بدون درد جدید شما را از استفاده از این کرم‌ها نیز بی‌نیاز خواهند کرد.

توصیه شماره ۳: از دستگاه‌های IPL دوری کنید

بسیاری از بیمارانی که تجربه‌های ناخوشایندی از رفع موهای زائد در گذشته داشته‌اند، در واقع تحت درمان با دستگاه نور پالسی شدید یا IPL قرار گرفته‌اند. توصیفی که اغلب از این روش می‌شود مانند رها کردن یک کش حلقه‌ای بر روی پوستتان است. افراد مختلف هریک آستانه تحمل متفاوتی برای درد دارند و این درد نیز تا حد زیادی بستگی به ناحیه تحت درمان دارد؛ با این حال اکثر افرادی که از روش IPL استفاده می‌کنند آن را دردناک می‌دانند.

توصیه شماره 4: پس از انجام لیزر پوست خود را خنک کنید

گذاشتن لوسیون سرد آلوئه ورا یا کیسه یخ بر روی ناحیه درمان می‌تواند به خنک کردن آن پس از جلسات لیزر کمک کند.

توصیه شماره ۵: در مورد جدیدترین گزینه‌ها و بهترین لیزر بدون درد تحقیق کنید

یکی از سؤالات مهمی که پیش از انجام لیزر باید از خود بپرسید این است که کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟ این کار باعث می‌شود که بتوانید بهترین لیزر بدون درد را از میان گزینه‌های فراوان موجود انتخاب کنید.

سیستم لیزر سوپرانو موجب رفع بدون درد موهای زائد گردیده و جدیدترین دستگاه آیس پلاتینیوم آن که برنده جایزه نیز شده است، راحتی بیماران را به نحوی قابل توجه ارتقا می‌بخشد. در این دستگاه فولیکول‌های مو کاملاً به تدریج تحت حرارت قرار گرفته و به این ترتیب آسیبی به بافت‌های اطراف آن‌ها وارد نمی‌شود. به طور همزمان در این دستگاه فناوری خنک کنندگی مبتکرانه IN MotionR به کار گرفته شده است که موجب خنک کردن ناحیه درمان می‌شود.

نکته دیگر در مورد این دستگاه سرعت بالای آن است؛ اندازه شعاع لکه بزرگ امواج ۸۱۰ نانومتری آن باعث می‌شود که فرآیند درمان در زمانی برابر با نصف حالت عادی انجام گیرد.

بنابراین اگر از موم انداختن یا تراشیدن دائم موهای خود در فصل تابستان خسته شده‌اید، وقت آن رسیده که درمان رفع موهای زائد با لیزر را امتحان کنید. یکی از مزیت‌های متعدد فناوری دایود ترایو (سه طول موجی) به کار رفته در دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم این است که می‌توان از آن بر روی پوست‌های برنزه نیز استفاده کرد. بنابراین لازم نیست برای استفاده از آن منتظر فاصله گرفتن از فصل تابستان بمانید. دستگاه لیزر پلاتینیوم اکنون به عنوان بهترین لیزر بدون درد موجود در میان دستگاه‌های رفع موهای زائد با لیزر در نظر گرفته می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *