نگاهی تخصصی به انواع دستگاه لیزر مو زائد


اگر به دنبال خرید دستگاه لیزر مو مناسب برای کلینیک زیبایی خود هستید و نمی دانید چه دستگاه لیزری کیفیت و کارکرد بهتری دارد، اگر می خواهید از روش لیزر درمانی برای موهای زائد خود استفاده کنید و به دنبال اطلاعاتی درباره دستگاه های لیزر مو زائد ایمن و اثرگذار هستید، در این مقاله به بررسی تخصصی 3 دستگاه پرکاربرد و پر طرفدار می پردازیم و شما را در خرید دستگاه و استفاده از دستگاه لیزر به خوبی راهنمایی می کنیم. با ما همراه باشید.

لیزر مو زائد چیست؟

این روزها شاهد افزایش تعداد کلینیک های تخصصی لیزر درمانی برای حذف موهای زائد هستیم، این به این معنی است که افراد زیادی در استفاده از روش های سنتی مثل اپیلاسیون و تراشیدن موها با ژیلت و تیغ خسته شده اند و به روش لیزر درمانی روی آورده اند. از آنجایی که اپیلاسیون و اصلاح، موهای زائد را برای همیشه از بین نمی برد و بعد از مدتی دوباره موها رشد می کنند، همچنین روش های سنتی باعث التهاب و عفونت های پوستی می شوند؛ بنابراین بهتر است موم و ژیلت خود را دور بیاندازید؛ چرا که لیزر یکی از به صرفه ترین و ایمن ترین روش ها برای حذف موهای زائد است و شما را برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می کند.

کاربرد لیزر مو زائد چگونه است؟

کاربرد لیزر مو به این صورت است که دستگاه پرتو نوری متمرکز را از خود منتشر می کند، نور دستگاه جذب رنگدانه های مو می شود سپس در آنجا تبدیل به گرما می شود و مو و ریشه مو را می سوزاند، با سوختن ریشه مو، فولیکول مو نیز آسیب می بیند و در نهایت از بین می رود. در این صورت رشد مو زائد به طور کلی و دائمی متوقف می شود؛ همچنین در صورت وجود لک های پوستی، آن ها را از بین میبرد. بنابراین شما بعد از گذراندن چند جلسه لیزر درمانی، شاهد پوستی صاف و بدون مو خواهید بود که دائمی خواهد بود و امکان برگشت و رشد مو وجود نخواهد داشت.

چند جلسه لیزر درمانی نیاز است؟

به دلیل تنوع دستگاه های لیزر که بعضی از آنها سریع اثر هستند و بعضی از آنها طولانی اثر، همچنین به دلیل تنوع تایپ پوست و مو نمی توان به طور قطعی گفت که چند جلسه درمان برای ریشه کن کردن موهای زائد نیاز است. به طور کلی افرادی که پوست روشن و موهای تیره و ضخیمی دارند، زودتر از افرادی که پوست تیره و موهای روشن و نازک تری دارند نتیجه خواهند گرفت. همچنین بهتر است این نکته را بدانید که موها دارای دو فاز رشد فعال و استراحت هستند و ممکن است در جلسه اول درمان تعداد کثیری از موها در فاز استراحت باشند در این صورت دستگاه لیزر نمی تواند تاثیری بر آنها بگذارد، چرا که لیزر فقط می تواند بر روی موهایی که در فاز رشد فعال هستند تاثیر بگذارد، آنها را بسوزاند و فولیکول مو را از بین ببرد.

بررسی انواع دستگاه های لیزر مو زائد

دستگاه های لیزر موهای زائد یک جایگزین مقرون به صرفه برای حذف موهای زائد هستند. در مقایسه با روش های سنتی که درد و عوارضی مانند عفونت های پوستی را به دنبال دارد، لیزر درمانی روشی ایمن است و شما درد کمتری را احساس خواهید کرد.در ادامه مقاله به بررسی سه دستگاه محبوب و پرکاربرد لیزر می پردازیم.

بررسی دستگاه لیزر الکساندرایت

یکی از معروف ترین دستگاه های لیزر مو های زائد، لیزر الکساندرایت است. این دستگاه یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین دستگاه های لیزر با بیش از 20 سال سابقه است که به حذف موهای زائد می پردازد؛ همچنین از این دستگاه برای درمان لکه ها و خالکوبی ها نیز استفاده می شود.

مشخصات لیزر الکساندرایت:

 • مجهز به مانیتور لمسی برای تسهیل انجام تنظیمات و کار با دستگاه
 • طول موج دوتایی، مجهز به هندپیس ارگونومیک سبک با قابلیت ساطع کردن دو طول موج 755 و 1064 نانومتر.
 • امکان تغییر مدت زمان پالس های درمانی از میکرو ثانیه به میلی ثانیه و بالعکس؛ با توجه به هدف درمان
 • امکان درمان لکه های 6، 8، 10، 12، 15 و 18 میلی متری که از نظر آناتومیکی کاملا مناسب است.
 • قابلیت درمان لکه های بزرگ 20، 22 و 24 میلی متری به کمک طول موج دوتایی که سبب کاهش مدت زمان درمان می شود.
 • قابلیت درمان لکه های کوچک پوستی و ضایعات عروقی با ابعاد 1/5، 3، 5 میلی متر.
 • مجهز به سیستم خنک کننده هوا که در کنار ایمنی بالا باعث بالا بردن سرعت درمان نیز می شود.

 

همانطور که در موارد بالا اشاره کردیم این دستگاه علاوه بر مو زدایی، به درمان لک های پوستی نیز می پردازد. 

لیزر الکساندرایت در ابتدا برای پوست های روشن ساخته شد و فقط افرادی که پوست روشن و موهای تیره داشتند می توانستند از این دستگاه استفاده کنند. اما امروزه با پیشرفت فناوری دستگاه، افراد با پوست های روشن، زیتونی و کمی تیره نیز می توانند از این دستگاه استفاده کنند.

بررسی دستگاه لیزر دایود

یکی دیگر از پر طرفدارترین دستگاه های لیزر، لیزر دایود است. این دستگاه در مقایسه با برندهای رقیب، تقریبا میشه گفت مدل جدیدتری است. طول موج این دستگاه با کیفیت، 800 تا 810 نانومتر است. به دلیل نفوذ بالایی که در پوست دارد می تواند بر هر نوع رنگ و ضخامت مویی تاثیر بگذارد و فولیکول آن را نیز از بین ببرد. اما اگر موهای بور، خاکستری و روشنی دارید، بهتر است قبل از استفاده از این دستگاه با متخصصان کلینیک مشورت کنید چرا که ممکن است این دستگاه نتواند بر روی موهای روشن به خوبی تاثیر بگذارد. همچنین این دستگاه برای مردانی که به دنبال حذف موهای زائد نواحی سینه و صورت و سایر نواحی بدن هستند به خوبی عمل می کند.

 

مشخصات لیزر دایود:

 • امکان استفاده بر روی طیف گسترده ای از انواع پوست.
 • امکان تغییر رنگ موقت پوست.
 • این دستگاه در مقایسه با دستگاه های جدیدتر موجود در بازار که تکنولوژی پیشرفته تری دارند، تا حدودی بازدهی پایین تری دارد.
 • علاوه بر مو زدایی به حذف لک های پوستی و ترمیم پوست نیز می پردازد.
 • دارای سیستم خنک کننده است و در این صورت احساس درد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
 • هر پرتو نور دستگاه لیزر محبوب دایود، ده ها موی زائد را مورد هدف قرار میدهد؛ بنابراین می تواند تعداد زیادی از موهای زائد را به طور همزمان از بین ببرد؛ در این صورت طول جلسات درمانی نیز کاهش می یابد.

بررسی و خرید دستگاه لیزر تیتانیوم

اگر به دنبال یکی از بهترین و جدیدترین دستگاه های لیزر هستید، ما به شما دستگاه لیزر فوق العاده تیتانیوم را معرفی می کنیم. این دستگاه به دلیل اینکه نسبت به دستگاه های لیزر دیگر پیشرفته تر است و همچنین دارای امکانات بیشتری است، محبوبیت بیشتری در بین افراد و کلینیک های تخصصی دارد. فروش دستگاه لیزر تیتانیوم توسط شرکت بین المللی طاهر تاج مادر، مورد استقبال پزشکان قرار گرفته است.

مشخصات لیزر تیتانیوم:

 • دارای سه طول موج 755، 810 و 1064 نانومتر است؛ بنابراین همه افراد با هر نوع تایپ پوستی و ضخامت مو می توانند از این دستگاه استفاده کنند.
 • مجهز به فناوری Quattro TM و با دارا بودن شعاع لکه ( اسپات سایز) بسیار بزرگ، می تواند ناحیه ای وسیع به مساحت 600 تا 900 سانتی متر مربع را پوشش دهد.
 • طول درمان با استفاده از این دستگاه تا 40 درصد کاهش می یابد.
 • لیزر تیتانیوم دارای قابلیت In-Motion است بنابراین می تواند به طور موثر و ایمن موهای زائد را حذف کند؛ بنابراین دیگر نگران خطر سوختگی پوست توسط دستگاه لیزر نباشید.
 • به دلیل سیستم خنک کننده آیس پلاس که در این محصول به کار رفته است، عوارض جانبی مانند قرمزی پوست و همچنین درد ناشی از استفاده از لیزر تیتانیوم کاهش می یابد.
 • این دستگاه برای از بین بردن ضایعات عروقی و مشکلات پوستی نیز استفاده می شود، قرمزی پوست را از بین می برد و به درمان چین و چروک های پوست نیز می پردازد.

 

پیشنهاد ما به شما دستگاه لیزر تیتانیوم است؛ چراکه استفاده از این دستگاه نسبت به دستگاه های دیگر به دلیل فناوری پیشرفته ای که دارد به صرفه تر است و همچنین طول عمر بالاتری دارد و به دلیل قدرت و کیفیت بالای خود، سرعت درمان حذف موهای زائد را نیز بالا میبرد. برای خرید دستگاه لیزر تیتانیوم می توانید با ما تماس بگیرید.

 

در این مقاله به بررسی دستگاه های پر طرفدار لیزر موهای زائد پرداختیم. حال اگر شما تجربه استفاده از هر یک از دستگاه های لیزر را داشته اید، خوشحال می شویم تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سپاس از همراهی شما.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *