خرید دستگاه لیزر دایود الکس

قیمت فروش و خرید دستگاه لیزر دایود الکس

دستگاه لیزر الکس دایود 2022

دستگاه لیزر الکس دایود 2021، یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر در بازار است که علاوه بر درمان موهای زائد در نقاط مختلف بدن؛ کاربردهای دیگری ازجمله درمان زائده‌های عروقی و زائده‌های رنگ‌دانه‌ای، افزایش سرعت کلاژن سازی و جوان‌سازی پوست دارد.

دستگاه الکس دایود به دلیل مجهز بودن به دو طول‌موج دایود 808 و الکساندرایت 760 نانومتری برای انواع پوست‌های روشن و سبزه مناسب است. طول‌موج بلند دایود با انرژی و قدرت نفوذ بالا توسط رنگ‌دانه‌های سطحی پوست منحرف نشده و مستقیم به عمق پوست نفوذ می‌کند. درنتیجه بهترین گزینه برای درمان پوست‌های برنزه و سبزه است.

دستگاه الکس دایود 2021 با دارا بودن یک سیستم خنک‌کننده بسیار قوی، سطح پوست را خنک کرده و علاوه بر کاهش درد بیمار در انرژی‌های بالا دستگاه، مانع از سوختن پوست می‌شود.

مزایای دستگاه لیزر الکس دایود 2022

 • عمق نفوذ بالا در پوست و جذب شدن توسط رنگ‌دانه‌های مو
 • کاهش ریسک سوختگی در افرادی با پوست تیره
 • مجهز به سیستم اپتیکی واگرا کننده منحصربه‌فرد پرتو لیز
 • دارای سیستم منحصربه‌فرد پرتو لیزر
 • دارای 30 عدد لیزر بار
 • مناسب برای انواع پوست ازجمله پوست‌های برنزه
 • دارای یک سال گارانتی رایگان
 • خدمات پس از فروش 10 ساله

کاربردهای درمانی دستگاه لیزر الکس دایود 2022

 • درمان موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن
 • درمان مؤثر ضایعات عروقی مانند تلانژکتازی صورت، تلانژکتازی سیاهرگ‌های پا، همانژیوم مویرگی، لکه‌های پورت واین و رگ‌های عنکبوتی
 • درمان مؤثر ضایعات مربوط به رنگ‌دانه‌های پوستی مانند کک‌ومک و خال
 • مؤثر در جوان‌سازی و افزایش سرعت کلاژن سازی

برای دیدن بررسی دستگاه لیزر تیتانیوم کلیک کنید

مشحصات دستگاه لیزر الکس دایود 2022

مشحصات دستگاه لیزر الکس دایود 2022

 • ارتقا روش‌ها و فناوری‌های مقابله با موهای زائد از طریق دستگاه لیزر دایود با سرعتی غیر قابل تصور پیگیری می‌شود که دنبال کردن به‌روز آن می‌تواند مخاطب را با مسائلی تازه روبرو کند. روزانه دستاورد جدیدی از تکنیک‌های موجود در این حوزه منتشر می‌شود و شکل‌های نوینی از دستگاه‌های  لیزر به بازار عرضه می‌شوند که همراه با خود قابلیت‌ها و قدرت بیشتری را پیش روی مصرف کنندگان قرار می‌دهند. در شرایط فعلی مدت طولانی از تایید شدن حذف موهای زائد با لیزر از سوی مراکزی همچون FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) می‌گذرد اما همچنان این روش به عنوان درمانی قطعی شناخته نمی‌شود و احتمال بازگشتن موهای زائد با سطح پایین‌تر وجود دارد. این در حالی است که موضوعات جانبی مثل رنگ مو و پوست روی میزان کاهش آنها و یا دوران ماندگاری تاثیر مستقیم دارد و باید مواردی این چنینی را برای ارزیابی نهایی مورد توجه قرار دهید. مسئله‌ دیگری که برای انجام این کار مورد توجه قرار می‌گیرد، دستگاهی است که برای اجرای فرایند درمان از آن بهره گرفته می‌شود. یکی از قابل توجه‌ترین این محصولات دستگاه لیزر Alex Diode است که مجموعه‌ای از قابلیت‌های مناسب و کارساز را برای حذف موهای زائد پیش روی شما قرار می‌دهد و می‌تواند به عنوان گزینه‌ای کارآمد و البته مملو از امکانات جانبی شناخته می‌شود.
قبل و بعد از استفاده و خرید دستگاه لیزر دایود

نتایج بدست اماده قبل و بعد از استفاده و خرید دستگاه لیزر دایود

نکاتی در مورد استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد دایود

پیش از شروع دوره درمانی و البته بعد از آن با استفاده از دستگاه لیزر دایود باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید :

۱ : اولین نکته حائز اهمیت به کوتاه کردن کامل موهای زائد پیش از شروع جلسه اول درمانی ارتباط دارد. اگر موهای زائد بیش از اندازه بلند باشند، توان اصلی لیزر به آنها اختصاص یافته و تاثیرگذاری در حد مناسبی خود را نمایان نمی‌کند. البته موهای زائد نباید از ریشه جدا شوند و به همین خاطر استفاده از واکس و دیگر روش‌های مناسب که مو را از ریشه خارج می‌کنند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شوند.

۲ : مسئله مهم دوم این است که قبل و حتی بعد از عمل باید از نور و تابش مستقیم خورشید دوری کنید. با توجه به همین موضوع بهترین زمان برای انجام عمل لیزر در راستای رفع موهای زائد فصل زمستان به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌شود که سه هفته قبل از عمل، ناحیه مد نظر نباید تحت تاثیر نور مستقیم خورشید قرار گرفته باشد. دلیل اصلی این مسئله نیز این است که باید تفاوت زیادی بین رنگ پوست و مو وجود داشته باشد. هر چه رنگ پوست تیره تر شده و به مو نزدیک شود تاثیرگذاری لیزر کاهش پیدا کرده و احتمال به وجود آمدن عوارض جانبی نیز افزایش پیدا می‌کند. بعد از عمل نیز نباید در نور مستقیم خورشید قرار بگیرید و بایستی از کرم‌های محافظت‌کننده و ضد آفتاب به شکل مناسبی استفاده کنید. در ادامه پیشنهاد می‌شود که بعد از جلسه درمانی با دستگاه لیزر حداقل تا 48 ساعت از فعالیت‌های پرتحرک و ورزشی دوری کنید. سطح پوست در عمل لیزر آسیب می‌بیند و پوست به زمانی برای ترمیم نیاز دارد. ورزش باعث افزایش دمای بدن می‌شود و با توجه به این موضوع بهتر است که در این مدت کوتاه از ورزش دوری کرده و از استخر، سونا و جکوزی به شکل کلی استفاده نکنید.

روش عملکرد دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود برای درمان از تابش نور به مو و لایه‌های پوستی بهره می‌گیرد. این نور روی پوست تابیده شده و با تبدیل به انرژی حرارتی وارد لایه‌های پوستی شده و ریشه مو را از بین می‌برد. باید به این نکته اشاره کرد که لیزر نمی‌تواند موهای زائد را به صورت کامل و دائمی نابود کند اما رشد مجدد آنها را به شکل قابل توجهی کند می‌کند. به همین خاطر موهای زائد کاهش پیدا کرده، رشد آنها بسیار دیرتر رخ داده و بعد از رشد نیز رنگ آنها روشن بوده و ضخامت نیز کاهش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر می‌توان گفت که لیزر ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به شیوه‌های سنتی دارد که حداکثر چند هفته مانع رشد مو خواهند شد. هر جلسه درمانی به حداکثر سی دقیقه زمان نیاز دارد.

سطح مقطع پوستی که باید تحت درمان قرار گیرد، تعیین کننده زمان مورد نیاز است. نقاط بسیار کوچک مثل گونه صرفا در چند دقیقه درمان می‌شوند اما نقطه‌ای مثل کمر برای درمان به حداکثر سی دقیقه زمان نیاز دارد. البته صرفا با یک جلسه درمانی نخواهید توانست به نتیجه مد نظر برسید. هر فرد به صورت میانگین به سه تا هشت حلسه درمانی نیاز دارد.

دستگاه لیزر موهای زائد دایود در کدام نقاط بدن قابل استفاده هستند ؟

دستگاه لیزر دایود می‌تواند روی نقاط مختلف از بدن استفاده شود. شاید تنها استثنا در زمینه استفاده از دستگاه لیزر، چشم و منطقه اطرف آن است. بهترین افراد برای رسیدن به نتیجه مناسب برای رفع موهای زائد کسانی هستند که ترکیب رنگ پوست روشن و موهایی تیره دارند.

البته حالا با پیشرفت تکنولوژی تفاوت زیادی وجود ندارد و با استفاده از دستگاه لیزر Alex Diode افرادی با پوستی تیره نیز می‌توانند از این راهکار استفاده کنند. البته با تمام نکات اشاره شده هنوز هم استثنائاتی وجود دارد. برای مثال افرادی با رنگ موهای روشن مثل بلوند، سفید و خاکستری نخواهند توانست به نتیجه مناسبی برسند. همچنین موهای قرمز نیز نتیجه مناسبی را ارائه نمی‌کنند.

هزینه‌های مربوط به استفاده از دستگاه لیزر دایود برای رفع موهای زائد

هزینه‌های مربوط به استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد می‌تواند بسیار متفاوت باشد. هر کلینیک بنا به خدمات و نوع لیزر قیمتی کاملا متفاوت دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که شاید استفاده از دستگاه لیزر در نگاه اول بسیار گران قیمت باشد اما با دید کلی و توجه به آینده، این شیوه می‌تواند حتی باعث شود که شما در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. شیوه‌های سنتی ماندگاری زیادی ندارند و شما مجبور خواهید بود که هر چند روز یا حداکثر چند هفته هزینه‌هایی را در این زمینه انجام دهید. با استفاده از لیزر می‌توانید تا ماه‌ها شاهد رشد موهای زائد نباشید.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد بدن

اگر اندکی پیرامون نوع‌های مختلف دستگاه‌های لیزر در بازار ایران جستجو کرده باشید به احتمال فراوان با دو نام دایود و الکساندرایت روبرو شده‌اید. لیزرهایی که به شکل خاص فناوری مخصوص به خود را معرفی کرده و هر کدام در مواردی متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود این نکته همواره موضوع مقایسه دو تکنولوژی اشاره شده و این دو نوع دستگاه مورد بحث‌های طولانی مدتی بوده و بد نیست به نتایج بررسی و مقایسه آنها با یکدیگر نگاهی داشته باشیم. در ابتدا باید به این مسئله اشاره کنیم که تکنولوژی دایود مورد استفاده در دستگاه لیزر Alex Diode به نسبت مدل‌های الکساندرایت کمی جدیدتر است و سعی شده در طراحی آن نگاهی به مشکلات گذشته شود.

مشخصات دستگاه لیزر دایود الکس

دستگاه لیزر دایود الکس در طول موجی بین 800 تا 810 نانومتر کار خود را دنبال می‌کند و با در نظر گرفتن اندازه طول موج آن توانایی نفوذ به لایه‌های عمیق پوست را فراهم می‌کند. به شکل فرضی این نکته باعث می‌شود که نه تنها ریشه‌های مورد مستقیما تحت تاثیر قرار گیرند بلکه از پدید آمدن عوارض جانبی برای پوست نیز جلوگیری شود. استفاده از طول موج بالا در دستگاه لیزر دایود الکس به صورت کلی با هدف فاصله گرفتن از آسیب‌های ثانویه پوست بیشتر مورد پسند قرار می‌گیرد و نسبت به لیزرهایی با طول موج پایین نکات منفی کمتری را در این مورد به خصوص و مهم به نمایش می‌گذارد. تعداد زیادی از محققان و درمان‌گرها بهره‌گیری از لیزرهای دایود را به خصوص برای موهای پشت گردن و تیره توصیه می‌کنند و معتقدند این دست لیزرها بهترین عملکرد خود را در نواحی توضحی داده شده اجرا می‌کنند.

مشخصات دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزرهای نوع الکساندرایت روی طول موج 755 نانومتری کار می‌کند و به شکل واضح از این لحاظ در مرتبه پایین‌تری نسبت به دستگاه لیزر Alex Diode قرار می‌گیرد. با این حال لیزرهای الکساندرایت به شکل برای کسانی توصیه می‌شود که رنگ پوستشان در درجه یک تا چهار قرار می‌گیرد. هرچه طول موج لیزر مورد استفاده پایین‌تر باشد به شکل خاص برای پوست‌های روشن‌تر توصیه می‌شود. از سویی باید به این مسئله اشاره کرد که هندپیس بزرگ‌تر لیزرهای الکساندرایت این فرصت را در اختیار درمان‌گر قرار می‌دهد که با سرعت بیشتری، منطقه بزرگ‌تری را پوشش داده و تحت درمان قرار دهند. به شکل کلی و با بررسی اطلاعات موجود متوجه می‌شویم که هر دو نوع دایود و الکساندرایت برای پوست‌های روشن کارایی دارند اما این که کدامیک خروجی و نتیجه بهتری را نمایش می‌دهند، تبدیل به موضوعی شده که محقق‌ها آن را مورد بررسی قرار داده‌اند. تحقیق صورت گرفته با بررسی 31 داوطلب زن و مرد که پوست بدنشان در درجه یک تا چهار قرار می‌گیرد شروع شده. در بازه‌های زمانی با اختلاف چهار هفته مجموعه هر کدام از داوطلب‌ها برای شش جلسه تحت درمان قرار گرفته و دست راست آنها با لیزر 755 نانومتری الکساندرایت و دست چپ توسط دستگاه لیزر Alex Diode مورد تابش لیزر بوده. نهایتا اما محققان نتیجه‌های به دست آمده را بعد از 6 جلسه مورد بررسی قرار داده و نهایتا وضعیت را بعد از گذشت 18 ماه از آخرین جلسه لیزر برای بار دیگر بررسی کرده‌اند.

نتایج بدست آمده

نتایج به دست آمده از تحقیق انجام شده ثابت می‌کند که هر دو لیزر موفقیت خوبی را از خود به جا گذاشته‌اند اما دستگاه لیزر دایود الکس با اختلاف اندکی توانسته بهترین نتیجه ممکن را روی 72.16 درصد داوطلب‌ها به نمایش در آورد. این در حالی است که اختلاف میان دایود و الکساندرایت بعد از گذشت 18 بیش از پیش شده و اعداد 71.90 و 73.71 درصد را نشان داده. با این تفاسیر می‌توان گفت که دستگاه لیزر Alex Diode نسبت به نمونه‌های الکساندرایت عملکرد کوتاه مدت و بلند مدت بهتری را ثبت کرده. از مجموع داوطلب‌ها، 62.5 درصد آنها اعتقاد داشته‌اند که استفاده از هر دو نوع لیزر در زمان درمان، دردهای اندکی را به همراه داشته اما اختلافی در سطح آن وجود ندارد. با این حال دست راست که با الکساندرایت مورد درمان قرار گرفته در اکثر اوقات سوختگی و قرمزشدگی بیشتری را از خود به جا گذاشته که باز هم نشان از برتری قابل توجه لیزرهای دایود دارد. در نهایت می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که حتی برای کسانی که رنگ پوست آنها در درجه یک تا چهار قرار می‌گیرد، لیزرهای دایود عملکرد بهتری را نشان می‌دهد. این در حالی است که برای پوست‌های تیره به شکلی استفاده زیاد از لیزر الکساندرایت توصیه نمی‌شود و دایود برای چنین افرادی به شکل کلی، گزینه به مراتب بهتری شناخته می‌شود.

برای خرید دستگاه لیزر دایود الکس چه تمدیداتی اندیشیده‌اید؟ آیا هنوز برای خرید آن قانع نشده‌اید؟ ما در این مقاله حرف‌های مهمی با شما در خصوص این روش از روش‌های حذف موهای زائد داریم که امیدواریم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. در حال حاضر استفاده از روش‌های سنتی از بین بردن موهای زائد، به کمترین حد خود رسیده است، چرا که ابزارهایی مانند تیغ، ژیلت و از این دست؛ بسیار گران شده‌اند و با توجه به اینکه اصلاح بدن بصورت ماهیانه نیاز است، دیگر خرید این‌گونه ابزارها بصرفه نخواهد بود. ضمن اینکه بکارگیری ابزارهای نام‌برده سبب تلف شدن وقت نیز خواهد شد. از این رو دستگاه‌های مختلف لیزر بدن به بازار عرضه شد تا حذف موهای زائد بدن با شیوه‌ی مناسب‌تری انجام شود. استفاده از این‌گونه دستگاه‌ها مزیت‌های بسیاری دارد که از جمله‌ مهمترین آن می‌توان به حذف دائمی موهای بدن اشاره کرد.

قیمت دستگاه لیزر دایود را از مشاورین ما بخواهید

همانطور که می‌دانید روز به روز دستگاه‌های پیشرفته‌تری برای پاک‌سازی پوست به بازار عرضه می‌شود که شاید یکی از مهمترین و باکیفیت‌ترین آنها دستگاه لیزر دایود باشد. ما در این مقاله‌ قصد داریم اطلاعات تکمیلی بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر می‌خواهید از دستگاه‌های مختلف لیزر برای پوست بدن‌تان استفاده کنید، بتوانید تصمیم درستی بگیرید، خصوصاً روی صحبت ما با متخصصان پوست و مو است که شاید برای کلینیک خود نیاز به چنین دستگاه‌هایی داشته باشند. همچنین در خلال این مقاله درباره قیمت دستگاه لیزر دایود الکس و نحوه خرید این دستگاه نیز صحبت خواهیم کرد.

روش عملکرد دستگاه لیزر دایود

شیوه کار با دستگاه لیزر دایود بسیار آسان است که حتی اگر تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشید کافی است که به فیلم آموزشی که در ادامه قرار داده‌ایم دقت کنید. چگونگی کشیدن دستگاه بر روی نواحی مختلف بدن به جهت حذف موهای زائد در این ویدئو آمده است که با مشاهده‌ی آن در کمتر از چند دقیقه متوجه‌ی چگونگی کارکرد این دستگاه خواهید شد. مطمئناً این ویدئو شما را برای خرید دستگاه لیزر دایود مصمم‌تر خواهد کرد.

رایج ‌ترین نواحی بدن برای استفاده از دستگاه لیزر دایود

هم مردان و هم زنان به راحتی و بدون هیچ‌ دغدغه‌ای می‌توانند از دستگاه لیزر دایود برای پاک‌سازی پوست استفاده کنند. این دستگاه با توجه به قدرتی که دارد اکثر موهای بدن چه از لحاظ رنگ و چه از لحاظ جنس را نابود می‌کند. با این حال مراجعه کنندگان خانم، اکثراً برای حذف موهای نواحی صورت، زیربغل، دست و پا اقدام می‌کنند و آقایان نیز موهای سینه و شانه را هدف قرار می‌دهند. هر چند ناگفته نماند که دیگر نواحی بدن را نیز می‌توان با این دستگاه از بین برد.

همچنین توجه داشته باشید که استفاده از لیزر دایود و یا هر لیزر دیگری برای حذف موهای داخل بینی یا گوش توصیه نمی‌شود. به طور کلی لیزر را به طریقی استفاده کنید که به چشم‌ها و قسمت‌های حساس بدن آسیبی وارد نکند.

رفع مو‌های زائد با دستگاه لیزر دایود چیست؟

نحوه پاک‌سازی پوست با استفاده از دستگاه لیزر دایود بدین گونه است که نور لیزر به پوست تابانده شده و این نور خود را به سرعت و با قدرت زیاد به فولیکول مو می‌رساند که در نتیجه سبب آسیب ریشه مو خواهد شد و طبیعتاً در اثر این آسیب فولیکول مو به کلی حذف می‌شود. این دقت عمل به یکی از عوامل موثر بر افزایش قیمت دستگاه لیزر دایود الکس تبدیل شده است.

دقت کنید که این عمل در چند دقیقه انجام می‌شود. حال فرض کنید که قصد استفاده از واکس و یا دیگر روش‌های حذف موهای زائد را داشته باشید، مسلماً وقت بیشتری از شما تلف خواهد شد. ضمن اینکه بکارگیری از دستگاه لیزر در طول زمان منجر به حذف دائمی موها خواهد شد اما روش‌های دیگر چنین قابلیتی ندارند و باید هر دو هفته یکبار دوباره دست به کار شوید.

خرید دستگاه لیزر دایود ، بهترین قیمت فروش دستگاه لیزر Diode

خرید دستگاه لیزر دایود ، بهترین قیمت فروش دستگاه لیزر Diode

برای دریافت مشخصات و‌ قیمت خرید دستگاه لیزر دایود با مشاورین ما تماس بگیرید

مکانیزم، مقایسه، فواید و محدودیت‌های استفاده از دستگاه لیزر الکس دایود

همانطور که عرض کردیم، استفاده از انواع دستگاه‌های لیزر روز به روز در حال بیشتر شدن است. به طور کلی اگر عمل لیزر برای حذف موهای زائد را جزو عمل‌های زیبایی در نظر بگیریم، می‌توان گفت که این عمل رفته رفته خود را به دیگر عمل‌های زیبایی مانند جراحی پلاستیک یا جراحی بینی نزدیک کرده است و این امر فقط به دلیل توجه افراد به نظافت بدن است.

در حال حاضر در دنیا برای تولید دستگاه‌های پیشرفته لیزر وقت زیادی صرف می‌شود تا هر کدام از آنها راحتی بیشتری را برای مصرف کننده به ارمغان بیاورد. دستگاه لیزر دایود از جمله دستگاه‌هایی محسوب می‌شود که با آخرین تکنولوژی روانه بازار شده است. البته با توجه به اینکه تکنولوژی‌های بکار رفته در این دستگاه در کمتر دستگاهی وجود دارد، از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار است، با این وجود توصیه می‌کنیم که قیمت دستگاه لیزر دایود را از شرکت‌های معتبر استعلام کنید که در ادامه به این بخش نیز به طور مفصل خواهیم پرداخت.

رفع موهای زائد توسط دستگاه لیزردایود

رفع موهای زائد توسط دستگاه لیزر دایود

رفع مو‌های زائد با استفاده از دستگاه لیزر دایود الکس چیست؟

نحوه عملکرد دستگاه لیزر این‌گونه است که در ابتدا نور لیزر با قدرت تمام به پوست تابانده می‌شود. البته دقت کنید ناحیه‌ای که مورد هجوم نور لیزر قرار می‌گیرد باید به خوبی تمیز شده باشد. منظورمان این است که آن ناحیه یک روز قبل از انجام لیزر، اصلاح شده باشد. ( با تیغ کفایت می‌کند). این کار به این دلیل انجام می‌شود که نور لیزر با سرعت بیشتری خود را به فولیکول مو برساند تا بدین صورت تأثیرپذیری کار افزایش یابد.

ناگفته نماند که عمل لیزر مو ممکن است در چند جلسه انجام شود. البته این موضوع به جنس پوست افراد نیز بستگی دارد. هر چه پوست از حساسیت بیشتری برخوردار باشد، احتمال اینکه بعد از اولین جلسه لیزر دچار التهاب یا عوارض دیگر شود، بیشتر است. با این حال با توجه به اینکه دستگاه لیزر دایود از یک سیستم خنک کننده برخوردار است، ایجاد عوارض بعد از لیزر نزدیک به صفر شده است. توصیه می‌کنیم که اگر می‌خواهید نتیجه‌ی بهتری از عمل لیزر داشته باشید، انجام آن را در چند جلسه تقسیم بندی کنید تا پوست‌تان استراحت کافی داشته باشد.

چند جلسه لیزر درمانی برای حذف موهای زائد با الکس دایود نیاز است؟

تعداد جلسات لازم برای حذف موهای زائد با دستگاه لیزر الکس دایود به عوامل مختلفی بستگی دارد این عوامل شامل:

 • سطح توقع بیمار
 • شرایط ژنتیکی بیمار
 • نوع دستگاه لیزر
 • ناحیه تحت درمان
 • جنسیت
 • هورمون ها

اما به طور کلی تعداد جلسات لیزر با دستگاه لیزر الکس دایود 6 تا 8 می باشد. پس از اتمام جلسات لیزر درمانی موهای زائدتان به مدت 6 ماه تا یکسال رشد نخواهند کرد یا بسیار ریشه مو ضعیف هستند، که میتوانید با یک جلسه شارژ مجدد موهای ضعیف شده را نابود کنید. عموما افرادی که پوست روشن و موی تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای نازک یا پوست تیره دارند به جلسات لیزر درمانی کمتری نیاز دارند.

نکاتی مهم در مورد لیزر موهای زائد

نکاتی مهم در مورد لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر دایود چیست؟

دستگاه‌های لیزر هر چقدر که نور با طول موج بیشتری را به سمت پوست روانه کنند، نتیجه‌ای که در آخر کار دیده می‌شود بهتر خواهد بود. لیزر دایود نیز تقریباً طول موجی برابر با 800 نانومتر را به سمت پوست می‌فرستد که از این طریق نفوذپذیری نور را افزایش می‌دهد. انجام این کار فولیکول‌های پوست را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد که در نتیجه به حذف دائمی موهای زائد منجر خواهد شد. ضمناً در نظر داشته باشید که لیزر دایود طیف نورهای بسیاری را در خود دارد که به بهتر کردن نتیجه‌ی کار کمک می‌کند. به طور کلی عملکرد لیزر دایود به این صورت است که موهای ضخیم موجود در بدن را به چندین رشته نازک تبدیل کرده و اگر در چندین مرحله انجام شود نیز اکثر موهای زائد بدن را حذف خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که قبل از انجام لیزر توسط دستگاه لیزر دایود، بیمار باید یک‌سری کارها را انجام دهد تا عمل برداشتن موهای زائد بهتر رخ دهد. این کارها شامل موارد زیر خواهد بود:

 • تمیز کردن سطحی پوست با استفاده از تیغ، ژیلت و غیره.
 • حمام آب گرم و پاک‌سازی بدن از هر گونه بو.
 • استفاده از لوسیون‌های مجاز و با کیفیت.

نوع لیزر‌های استفاده شده در دستگاه لیزر دایود برای درمان موهای زائد

در دستگاه لیزر دایود، لیزر نیمه هادی وجود دارد که به شیوه‌ی بایلتی عمل می‌کند و چند برابر بهتر از دیگر لیزرها مانند لیزرهای الکساندرایت یا ان دی یاگ است. کوچک بودن لیزر دایود یکی از حُسن‌های این لیزر محسوب می‌شود که در کمتر دستگاه لیزری مشابه آن وجود دارد. دقت کنید که این تکنولوژی در لیزر دایود، به خوبی توانسته است تا موهای زائد بدن را به کلی پاک‌سازی کند. اصلاً چنین مزیتی به یکی از دلایل مهم برای خرید دستگاه لیزر دایود الکس تبدیل شده است.

مطالعات کلینیکی و جزئیات بیشتر از درمان لیزر دایود

مراکز مهمی در جهان جزئیات بسیار خوبی را از دستگاه لیزر دایود منتشر کرده‌اند که در آن از چگونگی انجام عمل لیزر و درصدهای احتمالی نتیجه بخش بودن آن صحبت شده است. ما در ادامه به بخشی از این مطالعات می‌پردازیم:

· مطالعات Dierickx و Grossman et al.

در مطالعاتی که در حداقل 95 متقاضی استفاده از لیزر دایود انجام شده است؛ که این افراد، نوع پوست‌های مختلفی نیز داشتند مشخص شد که لیزر دایود به خوبی می‌تواند همه‌ی انواع پوست‌ها را به خوبی پاک‌سازی کند. در واقع نتیجه‌ای که بدست آمد این شد که دیگر نیازی به دستگاه‌های دیگر برای حالت‌های مختلف پوست و مو نیست و این لیزر با قدرت عالی کار تمام لیزرهای پوست را انجام می‌دهد.

همچنین مشخص شد که استفاده از این لیزر به پوست آسیبی نمی‌رساند و با قطعه‌ی خنک کننده‌ای که دارد، از سوختگی پوست جلوگیری می‌کند. مهم‌تر از همه مشاهده شد که نتایج انجام لیزر حداقل تا 6 ماه پا بر جا مانده است، یعنی حتی بعد از گذشت 6 ماه، متقاضی لیزر نیازی به انجام دوباره لیزر مو نداشته و این موضوع برای همه افراد بخصوص خانم‌ها اهمیت زیادی دارد.

 • مطالعات Adrian

این مطالعات که توسط شخصی به نام آدرین انجام شد، به نتایج شگفت انگیزی در خصوص دستگاه لیزر پوست منجر شد. اولین نتیجه به عمر طولانی پاک‌سازی پوست برمی‌گردد که حداقل تا 9 ماه تخمین زده شد. در وهله‌ی دیگر این دستگاه به خوبی می‌تواند رنگ پوست‌های مختلف را پوشش دهد، از موهای روشن و تیره گرفته تا موهایی که رنگ پوست شماره 5 دارند. البته در نظر داشته باشید که شرایط درمانی باید کاملاً مطابق با استانداردهای جهانی پیش برود تا نتایج گفته شد صددرصدی شود.

نتایج به دست آمده از مطالعه انواع مختلف درمان مو‌های زائد توسط دستگاه لیزرالکس دایود 2021

دو مورد از مطالعاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، فقط بخش کوچکی از تحقیقات افراد متخصص در زمینه چگونگی کارایی دستگاه لیزر دایود است و تحقیقات گسترده‌ی دیگری نیز در این باب انجام شده است که با توجه به اینکه نتایج آنها کاملاً شبیه به نتایج دو مورد عنوان شده است، از تکرار آنها خودداری می‌کنیم. به طور کلی در اکثر نتایج بدست آمده درباره عملکرد دستگاه لیزر دایود ثابت شد که این دستگاه با قدرت فوق العاده بهترین نتایج را برای متقاضی عمل لیزر به ارمغان می‌آورد.

تحقیقات برای مقایسه بین انواع مختلف درمان مو‌های زائد توسط لیزر الکس دایود

– بررسی‌ها بر روی تعدادی از بیماران و یا متقاضیان استفاده از لیزر نشان داد که عملکرد دستگاه لیزر دایود در 6 جلسه به مراتب بهتر از دستگاه لیزر الکساندرایت بوده است. البته متقاضیان به این نکته نیز اشاره کردند که در هنگام انجام کار لیزر دایود، درد بیشتری را حس کرده‌اند. همچنین در یک تحقیق دیگر مشخص شد که استفاده از لیزر ان دی یاگ درد بیشتری را نسبت به لیزر دایود به بیماران متحمل کرده است.

– تحقیقات دیگری به نام Rao et al نیز بر روی حداقل 20 خانم انجام شد که همگی آنها پوست نوع 2 داشتند. برای این افراد از لیزر الکساندرایت و ان دی یاگ استفاده شده بود که تقریباً می‌توان گفت که نتایج آزمایش تفاوت چندانی با یکدیگر نداشت. البته ناگفته نماند که نتایج کار بر روی موهای روشن و قرمز کمی ضعیف‌تر نسبت به موهای مشکی بود.

– نهایتاً در تحقیقاتی به نام Toosi et al نیز تعداد 230 خانم مورد بررسی قرار گرفتند و از روش‌های الکساندرایت و دایود و همچنین IPL به جهت رفع موهای زائد استفاده شد که نتایج کار از برتری دستگاه لیزر دایود خبر داد. البته عوارض لیزر دایود نسبت به دو دستگاه دیگر نیز بیشتر بوده است.

فواید استفاده از درمان موهای زائد توسط دستگاه لیزر دایود

– مزیت اصلی استفاده از لیزر دایود به رشد نکردن مو بعد از اصلاح مربوط می‌شود. با توجه به گزارشات رسیده از هر 100 متقاضی استفاده کننده از این لیزر، فقط حدود 5 نفر شاهد رشد ضعیف موهای بدن خود بودند و این یعنی لیزر دایود بهترین عملکرد را در بین دستگاه‌های مشابه دارد. مطمئناً همه‌ی کلینیک‌ها در خرید دستگاه لیزر دایود الکس دنبال چنین هدفی هستند.

– این دستگاه در برابر بیماری‌های عروقی پوستی نیز عملکرد مناسبی از خود نشان داده است، همچنین گزارشات ارسالی از کلینیک‌های مختلف در سراسر جهان نشان از این دارد که لیزر دایود از پسِ ضایعات پوستی نیز بر آمده است.

– سفید کردن پوست بدن با این لیزر نیز شدنی است. در واقع زمانی که موهای بدن از ریشه کنده می‌شوند و پوست حالت زبری خود را از دست می‌دهد، نشانه‌هایی از سفید نشان دادن آن نیز نمایان می‌شود که این روش برای افرادی که پوست تیره‌تر دارند بسیار مناسب است.

محدودیت‌های استفاده از لیزر دایود:

برای استفاده از دستگاه لیزر دایود، باید در نظر بگیرید که یک‌سری محدودیت‌هایی نیز وجود دارد که مهمترین آنها در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • اگر باردار یا شیرده هستید، به هیچ عنوان نباید از دستگاه‌های لیزر برای حذف موهای زائد استفاده کنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید که استفاده از لیزر سبب تشدید شدن آن می‌شود، هرگز استفاده از این‌گونه دستگاه‌ها را در دستور کار خود قرار ندهید.
 • بسیاری از افراد به مواردی مانند قرمزی پوست، تورم و مواردی از این دست حساسیت‌های شدیدی دارند، که در این صورت حدالامکان قبل از انجام لیزر با دکتر پوست خود مشورت کنید.

گسترش کسب و کار با خرید دستگاه لیزر دایود

با توجه به اطلاعاتی که توسط سازمان جهانی جراحی پلاستیک منتشر شده است، انجام عمل لیزر مو دایود به اولین عمل زیبایی جهان تبدیل شده است که بدون استفاده از جراحی در حال انجام است. این شیوه‌ی کسب و کار خیلی زود در دنیا گسترش یافت و در حال حاضر بسیاری از کلینیک‌ها با خرید دستگاه لیزر دایود به رفع و رجوع پوست بدن افراد مختلف می‌پردازند.

از ویژگی‌هایی که سبب شده است تا متخصصان نگران قیمت دستگاه لیزر دایود نباشند، سرعت العمل و کیفیت آن در از بین بردن موهای زائد است. لذا توصیه می‌کنیم که اگر تخصصی در زمینه پوست و مو دارید، حتماً به این حیطه وارد شوید چرا که می‌توانید با استفاده از این دستگاه کسب و کار مناسبی راه‌اندازی کنید و با توجه به اینکه این روش از پاک‌سازی پوست، متقاضی زیادی دارد، موفقیت در آن حتمی خواهد بود

دستگاه Pelo Diode Laser

دستگاه Pelo Diode Laser

درمان لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

نتایج استفاده از دستگاه لیزر دایود نشان داده است که این دستگاه بهترین عملکرد را بر روی پوست‌های روشن و تیره و یا حتی ترکیبی از این دو خواهد گذاشت. لذا کسانی که دارای موهایی با رنگ بلوند و یا قرمز هستند، نتیجه‌ی خوبی را نباید انتظار داشته باشند. به طور کلی اگر دارای موهای قرمز رنگ هستید کاندید مناسبی برای انجام لیزر نخواهید بود. با این حال دستگاه لیزر دایود تا حد زیادی می‌تواند موهای زائد بدن این‌گونه افراد را نیز پاک‌سازی کند اما طبیعتاً به خوبی دیگر انواع پوست نخواهد بود.

همانطور که می‌دانید جذب نور در پوست‌ توسط رنگدانه‌های تیره انجام می‌شود و به دلیل اینکه موهای قرمز (منظورمان موهایی است که به طور طبیعی قرمز هستند) دارای کمی از این‌گونه رنگدانه‌ها هستند، لذا جذب نور نیز صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل اکثر متخصصان از انجام لیزر برای چنین افرادی صرف نظر می‌کنند. با این حال اگر شرایط زیر را داشته باشید، می‌توانید از دستگاه لیزر دایود بهره ببرید:

 • اگر موهای قرمز رنگ بدن‌تان به آن صورت ضخیم نیستند.
 • اگر فام موهای قرمز رنگ‌تان زمینه تیره داشته باشند.
 • حداقل 8 جلسه برای از بین بردن موهای زائد بدن در افرادی که موهای رنگ قرمز دارند تخمین زده شده است.

به طور کلی انجام عمل لیزر با استفاده از دستگاه لیزر دایود برای افراد دارای موهای قرمز هستند امکان‌پذیر بوده اما به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود.

درمان لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

درمان لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

آیا افرادی با موهای قرمز می‌توانند از عمل لیزر برای رفع موهای زائد 2020 استفاده کنند؟

بسیاری از افرادی که دارای موهای قرمز هستند، از ضخیم بودن گله‌مند هستند و در نهایت برای رفع موهای زائد بدن خود به استفاده از لیزر روی می‌آورند. تعداد زیادی از افرادی که قصد انجام این عمل را دارند معمولا تحقیقات گسترده‌ای را انجام می‌دهند و سعی می‌کنند تا به متخصص‌های با تجربه برای درمان مراجعه کنند. در بسیاری از موارد متخصصین با مواجه با موهای قرمز از شما عذرخواهی کرده و می‌گویند که نمی‌توانند این رنگ مو را تحت درمان قرار دهند.

دکتر Margaret Boyse در این مورد می‌گوید:« بله این درست است. لیزر و منابع نوری بهترین نتیجه را روی ترکیب پوست روشن و موهای تیره ارائه می‌کنند چون نور تولید شده توسط دستگاه لیزر توسط رنگدانه تیره در مو جذب می‌شود. بسیاری از افرادی که رنگ موی آنها به صورت طبیعی قرمز است دارای رنگی روشن هستند. به همین خاطر رنگدانه‌های کمتری برای جذب نور وجود دارد. به همین خاطر پیاده سازی درمان لیزر روی این نوع مو خیلی دشوار خواهد بود. در ادامه دکتر Margaret Boyse دوازده مورد برای مراجعه به درمانگاه مخصوص به لیزر لیست کرده است:

 1. به خاطر اینکه افرادی با مو قرمز دارای رنگدانه کمتری هستند، انرژی کمتری را جذب می‌کنند و در نهایت صدمه کمتری به ملانین وارد می‌شود. موهای قرمز طبیعی برای درمان به تعداد جلسات بسیار بیشتری نسبت به افراد با موهای تیره رنگ نیاز خواهند داشت.
 2. اگر موهای طبیعی و قرمز رنگ دارای فام تیره باشند یا ضخامت آنها زیاد باشد عمل لیزر می‌تواند به درستی کار خود را انجام دهد.
 3. به یاد داشته باشید که افرادی با موهای قرمز باید انتظار انجام دادن حداقل هشت جلسه درمانی پشت سر هم را داشته باشند.
 4. این عمل ممکن است با تبلیغاتی سطحی به شما پیشنهاد شود. چیزی باید به آن توجه داشت این است که افراد دارای موهای قرمز باید حتما قبل از انجام عمل لیزر با متخصص پوست و مو مشاوره کنند. این عمل برای این افراد باید حتما زیر نظر متخصص انجام شود.
 5. در حالت کلی، افرادی دارای موهای قرمز حداقل به پنج جلسه بیشتر از حالت عادی برای رفع موهای زائد به صورت دائمی نیاز خواهند شد.
 6. موهایی با رنگ تیره بهترین پاسخ را به عمل لیزر می‌دهند.
 7. درصد رفع شدن موهای زائد بدن در هر جلسه به نقطه‌ای از بدن بستگی دارد که عمل روی آن انجام می‌شود. نقاطی از بدن که دارای پوست‌های نازک‌تر هستند معمولا پاسخ بهتری به لیزر می‌دهند.
 8. موهایی با رنگ روشن معمولا پاسخگویی مناسبی به عمل لیزر ندارند اما می‌توان از داروهایی برای افزایش عملکرد برای رفع موهای زائد استفاده کرد.
 9. نزدیک به ده تا بیست و پنج درصد از کاهش موهای زائد در هر جلسه مشاهده خواهد شد.
 10. جلسات درمانی باید بین هر چهار تا هشت جلسه تکرار شوند.
 11. موهایی که بعد از درمان رشد می‌کنند معمولا نازک‌تر خواهند بود و دارای رنگ روشن‌تر هستند.
 12. بیمار معمولا باید قبل و بعد از درمان از حضور در نور خورشید خودداری کند. اگر حضور در محیط با نور خورشید برای شما الزامی است بهتر است که از کرم‌های ضد آفتاب با قدرت بالا استفاده کنید.

در نهایت باید گفت که انجام عمل لیزر برای رفع موهای زائد برای افرادی با موهایی با رنگ قرمز امکان پذیر است اما باید توجه داشت که این عمل نسبت به افرادی با رنگ پوست روشن و موهای تیره به تعهد بسیار بیشتری نیاز دارد. همانگونه که توضیح داده شد برای رسیدن به بهترین نتیجه باید جلسات درمانی بیشتری انجام داد و از پوست به خوبی نگه‌داری کرد. همچنین باید مطمئن باشید که پزشک شما از تجربه مناسب برای درمان برخوردار است.

استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد در زمان بارداری

حساسیت‌ها برای سلامت خانم‌های باردار بسیار زیاد است. در واقع زمانی که خانم‌ها، باردار می‌شوند، تغییرات هورمونی زیادی در بدن‌شان رخ می‌دهد که این موضوع سبب می‌شود تا در نواحی مختلف بدن، موهای زائد زیادی رشد کند، اما چاره‌ی کار چیست؟ قطعاً جواب این سوال، استفاده از دستگاه‌های مختلف لیزر نیست. هم اکنون که با شما صحبت می‌کنیم هیچ گونه آزمایشی در خانم‌های باردار به جهت پاک‌سازی پوست از موهای زائد انجام نشده است و این امر فقط به دلیل عوارض احتمالی ایجاد شده بر روی جنین است.

با این حساب تمامی متخصصان بر این باورند خانم‌های باردار تا بعد از فارغ شدن از بارداری به سمت و سوی استفاده از لیزر مو نروند. هر چند در برخی از کلینیک‌ها این امر رعایت نمی‌شود و خانم‌های باردار تحت اشعه لیزر قرار می‌گیرند.

نکته: خانم‌های باردار یا شیرده در جریان باشند که حرارت ایجاد شده توسط این‌گونه دستگاه‌ها ممکن است به جنین آسیب وارد کند. حتی بعضاً دیده شده است که قبل از استفاده از لیزر بر روی پوست خانم‌های باردار، کرم‌های بی‌حس کننده به جهت جلوگیری از درد زده می‌شود که همه‌ی این موارد خطری برای سلامت جنین خواهد بود

راهکارهایی برای بهبود نتیجه رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد

برای اینکه استفاده از لیزر دایود نتیجه‌ی بهتری داشته باشد و همچنین متخصصان عزیز از خرید دستگاه لیزر دایود الکس پیشمان نشوند، توصیه می‌کنیم که راه‌کارهای زیر را بدون هیچ‌گونه کم‌کاری انجام دهید:

 • به هیچ عنوان تا حداقل 5 هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن‌تان را با استفاده از دیگر روش‌های پاک‌سازی مو از ریشه جدا نکنید. یعنی استفاده از واکس و دیگر روش‌های مشابه خودداری شود.
 • قبل از انجام لیزر به هیچ عنوان آرایش در نواحی مختلف بدن نداشته باشید.
 • تا چند ساعت قبل از انجام لیزر از نوشیدنی‌ها و داروهایی که دارای کافئین هستند، خودداری کنید.
 • یک روز قبل از انجام لیزر بدن را شیو کنید ( یک اطلاح کاملاً سطحی کفایت می‌کند)
 • از هر گونه مصرف داروهای تمیز کننده پوست دوری کنید.
آیا دستگاه لیزر می‌تواند باعث تحریک رشد موهای زائد شود؟

آیا دستگاه لیزر می‌تواند باعث تحریک رشد موهای زائد شود؟

آیا دستگاه لیزر دایود الکس می‌تواند باعث تحریک رشد موهای زائد شود؟

گاهاً پیش می‌آید که استفاده از دستگاه لیزر دایود عملکرد معکوس از خود نشان می‌دهد. البته نترسید و این موضوع را بهانه‌ای برای دور شدن از خرید دستگاه لیزر دایود الکس نکنید. در حال حاضر برای چنین عارضه‌ای علت خاصی مطرح نشده است. اما واقعاً این موضوع رخ می‌دهد و به جای اینکه این دستگاه با همه‌ی قدرتی که دارد، موهای زائد بدن را کاهش دهد، به یک‌باره و بعد از استفاده سبب افزایش رشد موهای زائد می‌شود.

ما در این مورد فقط می‌توانیم یک حدس بزنیم که حساسیت پوستی بعضی از افراد سبب چنین مشکلی می‌شود. البته جای نگرانی نیست و در صورتی که چنین مشکلی پیش بیاید، با دیگر روش‌ها و در طول بازه زمانی کوتاه قابل رفع خواهد بود.

گفتنی است که در طی یک آزمایش مشخص شده است که فقط 1 درصد افراد با چنین مشکلی روبرو می‌شوند. همانطور که می‌بینید رخ دادن این مشکل دور از انتظار است و درصد کمی از مراجعه کنندگان را در بر می‌گیرد.

حقایقی که مردان باید قبل از استفاده از دستگاه لیزر الکس دایود با آنها آشنا باشند.

اگر چه در ظاهر لیزر کردن موها بیشتر از سمت خانم‌ها استقبال می‌شود اما امروزه آقایان نیز در این انجام این امر پیشتاز شده‌اند. حال قصد داریم به دو ویژگی‌ مهم استفاده از دستگاه لیزر دایود برای مردان اشاره کنیم:

عمل با استفاده از دستگاه لیزر دایود درد کمتری نسبت به واکس دارد

عمل با استفاده از دستگاه لیزر دایود درد کمتری نسبت به واکس دارد

· دستگاه لیزر موهای زائد به کاهش بوی بدن کمک می‌کند

از مزیت‌هایی که استفاده از دستگاه لیزر برای پوست مردان دارد، کاهش بوی بد بدن است. در کنار این موضوع، تا حد زیادی خارش را نیز کم می‌کند. با توجه به اینکه موهای بدن مردان، بو را به خود جذب می‌کنند در نتیجه سبب انتشار بوی نامناسب خواهد شد، لذا استفاده از لیزر دایود که تا 90 درصد این مشکلات را کاهش می‌دهد، توصیه می‌شود.

عمل با استفاده از دستگاه لیزر مو دایود الکس درد کمتری نسبت به واکس دارد

عمل با استفاده از دستگاه لیزر مو دایود الکس درد کمتری نسبت به واکس دارد

· کاهش درد نسبت استفاده از واکس

همانطور که می‌دانید استفاده از واکس برای از بین بردن موهای ضخیم مردان با درد زیادی همراه است. اگر از آن دسته افراد هستید که طاقت چنین دردی را ندارید، توصیه می‌کنیم که همین حالا واکس را کنار گذاشته و به سراغ استفاده از لیزر دایود بروید. البته این روش نیز با کمی درد همراه است که به هیچ عنوان قابل مقایسه با روش واکس نخواهد بود.

قبل از درمان با لیزر دایود پوست خود را برنزه نکنید

قبل از درمان با لیزر دایود پوست خود را برنزه نکنید

قبل از درمان لیزر پوست خود را برنزه نکنید

دلیل اصلی این مورد این است که قرار گرفتن در مقابل نور خورشید یا حتی تخت‌های برنزه‌سازی پوست باعث افزایش ملانین در رنگدانه می‌شود. این افزایش باعث می‌شود که انرژی بیشتری به مو جذب شود. در نهایت این امر باعث می‌شود تا پوست واکنش مناسبی به درمان لیزر نشان نداده و شاهد عوارض جانبی مثل سوختگی یا اسکار باشیم. حداقل دو هفته قبل از درمان لیزر پوست نباید برنزه شود و این مورد حتی دو هفته بعد از درمان نیز باید رعایت شود.

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید. این مورد باعث می‌شود که نور و انرژی لیزر به راحتی به فولیکول مو نفوذ کند. اگر فراموش کنید که عمل شیو را انجام دهید، متخصص از شما می‌خواهد تا عمل خود را به زمانی دیگر موکول کرده یا با هزینه بیشتر خود او شیو را انجام می‌دهد. پس بهتر است که اینکار را خودتان در خانه انجام دهید.

تقریبا در همه نقاط بدن می‌توانید از دستگاه لیزر دایود استفاده کنید (تقریبا)

تقریبا در همه نقاط بدن می‌توانید از دستگاه لیزر دایود استفاده کنید (تقریبا)

تقریبا در همه نقاط بدن می‌توانید از دستگاه لیزر دایود استفاده کنید (تقریبا)

انگشت‌ها، کمر، گردن و… مردان می‌توانند تقریبا در همه جای بدن از دستگاه لیزر دایود استفاده کنند. البته مردان بیشتر در ناحیه سینه و کمر از لیزر استفاده می‌کنند. وقتی مردان می‌خواهند از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنند تقریبا همه چیز به انتخاب آنها بستگی دارند.

لیزر موهای زائد دایود برای ورزشکاران بسیار مناسب است

لیزر موهای زائد دایود برای ورزشکاران بسیار مناسب است

لیزر موهای زائد دایود برای ورزشکاران بسیار مناسب است

بعد از تمام ساعاتی که شما در باشگاه برای بهبود بدن خود صرف کردید تا ظاهری خوب داشته باشید، قدم بعدی نابود کردن موهای زائد با استفاده از لیزر است تا ظاهر بدن شما شکیل‌تر از قبل شود. این مورد شاید بیشترین متقاضی را در میان مردانی داشته باشد که قصد دارند از لیزر استفاده کنند.

نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد دایود بدانند

نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد دایود بدانند

نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بدانند

استفاده از لیزر به رعایت یک‌سری موارد از سوی خانم‌ها نیاز دارد تا نتیجه‌ی کار فوق العاده از آب درآید. برای اینکه انجام لیزر نتیجه بخش باشد حتماً موارد زیر را در نظر بگیرید:

· متخصص باتجربه

در نظر داشته باشید، اگر چه انجام کار لیزر آن هم با دستگاه‌های پیشرفته کار چندان سختی نیست، اما باید توسط یک متخصص باتجربه انجام شود. لذا توصیه‌ی اکید داریم که حتماً قبل از انجام لیزر درباره‌ی تخصص و تجربه دکتر معالج‌تان تحقیق کنید.

· کاهش مو زائد به صورت رفته رفته

بسیاری از خانم‌ها انتظار دارند که بعد از یک جلسه تمام موهای بدن‌شان از بین برود که انتظار مناسبی نیست. این دسته از خانم‌ها باید دقت داشته باشند که اگر نتیجه‌ی مناسبی از کار می‌خواهند، باید حداقل 4 جلسه لیزر درمانی شوند.

· درمان موهای زیر پوستی

بعضاً پیش می‌آید که در زیر پوست خانم‌ها موهای زیر پوستی رشد کند. این موضوع می‌تواند سبب ایجاد التهاب شود. پس استفاده از لیزر دایود تا حد زیادی می‌تواند از رشد بیش از اندازه‌ی این‌گونه موها جلوگیری کند.

دستگاه لیزر دایود می‌تواند باعث درمان رشد موهای زیر پوستی شود

دستگاه لیزر دایود می‌تواند باعث درمان رشد موهای زیر پوستی شود

آیا استفاده از دستگاه لیزر دایود برای رفع موهای زائد دایود امن است؟

تا به این لحظه عوارض خطرناکی بعد از استفاده از لیزر دایود گزارش نشده است و طبیعتاً می‌توان گفت که این دستگاه کاملاً برای پوست مفید و امن است. با این حال بعضاً عوارضی بعد از عمل لیزر مو در افراد مختلف دیده شده است که نهایتا دو الی سه روز بعد مرتفع شده است. با تمامی این توصیفات باید قبل از اقدام به انجام لیزر به نکات مهمی توجهی کنید تا با مشکلات کمتری مواجه شوید. ما در ادامه به برخی از عوارض متداول استفاده از لیزر دایود اشاره خواهیم کرد:

 • قرمز شدن پوست یکی از عوارضی است که احتمالاً بعد از اتمام کار لیزر رخ خواهد داد. البته دقت کنید که قرمز شدن پوست بعد از استفاده از هر روش اصلاح بدن بوجود می‌آید لذا نباید خرده‌ای به دستگاه لیزر دایود گرفت.
 • پوسته پوسته شدن یکی دیگر از عوارضی است که در نیمی از بیماران رخ می‌دهد. در این‌گونه موارد استفاده از مرطوب کننده‌های طبیعی، البته با تجویز پزشک توصیه می‌شود.
 • تغییر رنگ پوست نیز ممکن است در برخی افراد ایجاد شود که طی چند روز به حالت اولیه بر خواهد گشت و مشکل چندان حادی به نظر نمی‌رسد.
 • اگر برای لیزر صورت اقدام کرده‌اید، حواستان باشد که به خوبی از چشم‌هایتان مراقبت کنید. مطمئناً استفاده از هر گونه لیزر برای سلامت چشم‌ها خطر دارد.
 • لیزرها برای حذف کامل موهای زائد به فولیکول مو حمله می‌کنند که این موضوع احتمال عفونت را بالا می‌برد. دقت کنید که اگر چنین موضوعی را مشاهده کردید بلافاصله با دکتر متخصص خود ارتباط بگیرید.
 • سوختگی و تاول نیز که جزو عوارض جانبی نادر دستگاه‌های لیزر است به سبب ایجاد گرما توسط نور لیزر رخ می‌دهد. گفتنی است که این عارضه در کمتر از 1 درصد افراد شکل می‌گیرد. سیستم‌های خنک کننده در لیزر تا حد زیادی این مشکل را کاهش داده‌اند.

باورهای نادرست درباره استفاده از لیزر دستگاه دایود

در گذشته کمتر کسی از دستگاه‌های لیزر برای پاک‌سازی پوست استفاده می‌کرد. دلایل این امر نه تنها نادرست هستند، بلکه کمی خنده‌دار نیز می‌باشند. اجازه دهید به یکی دو مورد از این باورهای افسانه‌ای نادرست اشاره کنیم:

· سرطان زا بودن دستگاه لیزر

نحوه کار دستگاه‌های لیزر بدین صورت است که فقط به فولیکول مو دسترسی پیدا می‌کنند و به بافت‌های مجاور پوست کاری ندارند. این دستگاه‌ها آنقدر هوشمند هستند که چنین تفکراتی را خنثی کنند. لذا اگر فکر می‌کنید استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد سرطان‌زا است به اشتباه خود پی ببرید. این موضوع هیچ وقت از لحاظ علمی نیز تأیید نشده است.

· ناباروری با دستگاه لیزر

تا به این لحظه هیچ گزارشی در این مورد منتشر نشده است. با اطمینان به شما عرض می‌کنیم که نور لیزر بعد از ورود به پوست و برخورد با ریشه مو به هیچ کدام از اعضای بدن برخورد نخواهد کرد. لذا موضوع ناباوری خانم‌ها توسط این‌گونه دستگاه‌ها کذب است.

· دستگاه‌های خانگی لیزر عمر بالایی دارند

هیچ دستگاه خانگی لیزری وجود ندارد که بتواند مانند دستگاه‌هایی که در مراکز پزشکی کار می‌کند عملکرد درستی از خود نشان دهد. لذا هر گونه ادعا در این مورد فقط و فقط یک تبلیغ است. لذا با چنین تبلیغاتی اقدام به خرید دستگاه لیزر دایود الکس و یا هر نوع دیگر آن نکنید.

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد

برآورد قیمتی دستگاه‌های لیزر به موارد زیادی بستگی دارد . هر چه دستگاه مد نظر از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، طبیعتاً از قیمت‌های بالایی نیز برخوردار است. برای خرید دستگاه لیزر دایود توصیه می‌کنیم که از مراکز معتبر اقدام کنید. وجود دستگاه‌های تقلبی در بازار، کار را برای انتخاب این‌گونه دستگاه‌ها سخت کرده است.

شرکت طاهر تاج مادر که سال‌هاست در این زمینه مشغول به خدمت‌رسانی است می‌تواند گزینه‌ مناسبی برای خرید یا استعلام قیمت دستگاه لیزر دایود الکس باشد. برای هماهنگی با مشاوران این تیم می‌توانید از شماره تماس‌های موجود در سایت استفاده کنید.

امتیاز این نوشته
4.1/5

2 replies
 1. یوسفی
  یوسفی says:

  درود
  بنده به دنبال تحقیقات در مورد دستگاه لیزر موهای زائد غیر خانگی هستم، و قیمت آنها؟ لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 2. محدثه
  محدثه says:

  میخواستم ببینم این دستگاه ها برای استفاده خانگی هم هست؟ یعنی دستگاه لیزر دایود الکس خانگی هم موجود دارید؟

  پاسخ

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *