کدام دستگاه های لیزر مو دارای خنک کننده و بدون خطر سوختگی هستند؟


کدام دستگاه های لیزر مو دارای خنک کننده و بدون خطر سوختگی هستند؟

آیا از روش های سنتی مثل اصلاح و اپیلاسیون خسته شده اید؟

آیا به دنبال روشی ایمن و بدون عوارض برای حذف موهای زائد خود هستید؟

اگر انتخاب شما استفاده از دستگاه های لیزر مو است، بهتر است بدانید در صورتی این روش ایمن و بدون درد است که دستگاه لیزر را به درستی انتخاب کرده باشید. در این مقاله به شما دستگاه لیزری را معرفی می کنیم که می توانید با خیال آسوده موهای زائد خود را برای همیشه ریشه کن کنید؛ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

دستگاه لیزر مو چیست؟

حتما این روزها اسم لیزر در رسانه ها و فضای مجازی زیاد به چشمتان خورده است. دستگاه لیزر از بین برنده موهای زائد یکی از محبوب ترین و مدرن ترین روش های موزدایی است؛ با استفاده از لیزر دیگر نگران رشد مجدد موهای زائد خود نخواهید بود و برخلاف روش های سنتی بسیار وقت گیر که به چرخه رشد موها پایان نمی دهند، لیزر شما را برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می کند. دستگاه لیزر به دو شکل لیزر خانگی و لیزر حرفه ای در بازار موجود است.

 در جدول زیر خیلی مختصر به مقایسه دو دستگاه لیزر خانگی و حرفه پرداخته ایم:

لیزر خانگیلیزر حرفه ای
به دلیل قدرت کمی که دارد، کاملا بی خطر است.به دلیل قدرت بالایی که دارند باید در کلینیک ها و توسط متخصصان، لیزر درمانی انجام شود.
چرخه رویش موها را به طور کلی متوقف نمی کند و فقط باعث کاهش سرعت رویش مو می شود.چرخه رویش موها را به طور کلی و دائمی متوقف می کنند.
فقط برای پوست های روشن با موهای تیره کاربرد دارد.برای همه ی تایپ های پوستی و مو کاربرد دارند.

لیزر چگونه کار می کند؟

نور لیزر جذب رنگدانه های تیره مو می شود، آن ها را حرارت داده و می سوزاند؛ با حرارت دادن و سوزاندن موهای تیره داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می بیند و از بین می رود اما آسیبی به پوست و بافت های مجاور فولیکول مو نمیرساند؛ همچنین موهای تیره تر و ضخیم تر به دلیل اینکه رنگ دانه های بیشتری در خود دارند، نور بیشتری را به خود جذب می کنند و چرخه رشد آنها نسبت به موهای نازک و کم رنگ، زودتر متوقف می شود.

همچنین برخی از دستگاه های لیزر دارای سیستم خنک کننده هستند، بنابراین شما در هنگام لیزر درمانی، درد و سوزشی را احساس نخواهید کرد.

برای لیزر موهای زائد چند جلسه باید به کلینیک مراجعه کنم؟

برخی افراد این سوال را از متخصصین ما می پرسند که بطور دقیق چند جلسه درمان نیاز است تا رشد موها متوقف شود؟ از آنجایی که تنوع نوع پوست و مو بسیار زیاد است، نمی توانیم به طور قطعی تعداد جلسات درمان را برای شما شرح دهیم. اما به طور کلی افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند زودتر از افرادی که پوست تیره و یا موهای روشنی دارند، نتیجه خواهند گرفت.

ما تعداد جلسات لیزر درمانی را به طور تقریبی در جدول زیر شرح دادیم:

قسمت های بدنتعداد جلسات
صورتحدود 8 جلسه
پابین 6 تا 8 جلسه
زیر بغلبین 4 تا 5 جلسه
بیکینیبین 6 الی 8 جلسه

معرفی انواع دستگاه های لیزر دارای سیستم خنک کننده

اگر تصمیم گرفتید از دستگاه های لیزر مو زائد برای از حذف موهای خود استفاده کنید، بهتر است این را بدانید که کاربرد برخی از دستگاه ها متفاوت است و برای بعضی از پوست و موها به خوبی کار نمی کند و همچنین در صورت انتخاب اشتباه احتمال خطر سوختگی پوست بالا می رود.در این بخش کاربرد هریک از دستگاه های لیزر را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

  • دستگاه لیزر ان دی یاگ (ND-YAG):

 یکی از جدیدترین دستگاه های لیزر برای حذف موهای زائد است. طول موج این دستگاه 1064 نانومتر است و برای تایپ پوستی بسیار تیره ساخته شده است اما برای تمامی تایپ های پوستی کاربرد دارد. هنوز درباره ی اینکه این دستگاه لیزر بر روی موهای روشن، بلوند و خاکستری کاربرد دارد یا خیر، گزارشی ثبت نشده است. این دستگاه به دلیل فرکانس بالایی که دارد، برای درمان تا حدودی دردناک است؛ بنابراین اگر به درد حساس هستید این دستگاه برای شما مناسب نیست. همچنین خطر سوختگی و زخم برای تمامی تایپ های پوستی وجود دارد.

 

  • دستگاه لیزر الکساندرایت (Alexandrite): 

یکی از دستگاه های لیزر پر طرفدار برای ریشه کن کردن موهای زائد است. طول موج این دستگاه 755 نانومتر است. لیزر الکساندرایت در واقع برای پوست های روشن ساخته شده است و در ورژن های قبلی دستگاه، افرادی که دارای پوست تیره و سبزه بودند نتیجه خوبی از این دستگاه نمی گرفتند اما جدیدترین ورژن این دستگاه که امروزه در بازار موجود است برای تمامی تایپ های پوستی کاربرد دارد. اما باید این را به اطلاع شما برسانیم که همچنان احتمال خطر سوختگی پوست های تیره در رابطه با استفاده از لیزر الکساندرایت وجود دارد؛ دلیل آن این است که در پوست های تیره ملانین نه تنها در موها بلکه در پوست نیز وجود دارد و باعث جذب انرژی دستگاه می شود، در این صورت پوست گرم شده و در نتیجه پوست را میسوزاند.

 

  • دستگاه لیزر دایود (Diode):

 یکی از جدیدترین و محبوب ترین دستگاه های لیزر برای موزدایی است. درمان با لیزر دیود بسیار کم خطر است چرا که به دلیل دارا بودن دو طول موج 800 و 810، عمق نفوذ بالایی دارد و مستقیما فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد و به پوست و اطراف فولیکول مو آسیبی نمی رساند. لیزر دایود در گذشته فقط بر روی پوست های روشن و کمی تیره کاربرد داشت اما امروز با وجود نسخه جدید این دستگاه پر طرفدار، طول موج آن قابل تنظیم است و برای تمامی تایپ های پوستی کاربرد دارد. اگر نگران درد و خطر سوختگی هستید، بهتر است بدانید  قبل از درمان با لیزر دایود، متخصصان کلینیک ابتدا ژل خنک کننده بر روی نواحی مورد نظر می ریزند و همچنین این دستگاه دارای سیستم خنک کننده است و در نتیجه در طول درمان با لیزر دایود شما دردی را احساس نخواهید کرد؛ درباره استفاده از دستگاه لیزر دایود تا به حال گزارشی مبتنی بر سوختگی پوست به ثبت نرسیده است؛ بنابراین می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از این دستگاه استفاده کنید.

 

آیا لیزر دایود دارای عوارض جانبی است؟

توجه داشته باشید، اگر می خواهید عوارض جانبی موقت این دستگاه به حداقل برسد، باید به کلینیک های تخصصی معتبر مراجعه کنید و متخصصان ماهر برای شما لیزر درمانی را انجام دهند؛ زیرا برخی از نواحی بدن که پوست حساس تری دارند مثل نواحی صورت و گردن، احتمال بروز قرمزی خفیف پوست وجود دارد. در صورت قرمز شدن پوست از کمپرس خنک استفاده کنید. و توصیه ما به شما این است بعد از درمان از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

البته باید بدانید که عوارض داشتن دستگاه های لیزر یک شایعه است که در بین عوام زبان به زبان منتقل می شود و دستگاه لیزر اصلا عنق نفوذ انچنانی ندارد که بخواهد به شما اسیبی برساند و عمق نفوذ آن در حد لایه های رویی پوست است.

 

آیا لیزر دایود برای حذف موهای زائد صورت بی خطر است؟

از آنجا که بانوان بر روی صورت های خود بسیار حساس هستند و برای استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد صورت نگران بروز عوارضی مانند قرمزی و سوختگی هستند، باید بگوییم لیزر دایود بهترین گزینه برای حذف موهای زائد صورت است؛ زیرا پالسی که بر روی صورت استفاده می شود دارای قدرت کمتری است نسبت به پالسی که برای سایر نقاط بدن استفاده می شود. بنابراین استفاده از این دستگاه بر روی صورت کاملا ایمن است. در صورت احساس ناراحتی در حین درمان، ناراحتی خود را بروز دهید تا متخصص درمان میزان طول موج را دوباره تنظیم کند.

 

به طور کلی اگر به دنبال دستگاهی ایمن، بدون درد و بدون خطر سوختگی هستید، پیشنهاد ما به شما دستگاه لیزر دایود الکس است. همچنین اگر به دنبال لیزری مناسب و پر طرفدار برای کلینیک خود هستید، لیزر دایود بهترین گزینه است. برای سفارش و خرید دستگاه لیزر دایود با ما تماس بگیرید.

 

در این مقاله انواع دستگاه های لیزر را بررسی کردیم و دستگاهی بدون خطر سوختگی و بدون درد را به شما معرفی کردیم.

اگر تجربه استفاده از لیزر دایود را برای حذف موهای خود داشته اید، خوشحال می شویم تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سپاس از همراهی شما.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *