خرید دستگاه لیزر مو : بهترین لیزر مو زائد را انتخاب کنید

خرید دستگاه لیزر مو : بهترین لیزر مو زائد را انتخاب کنید

استفاده از ابزارهای زیبایی و تلاش برای جوان‌تر به نظر رسیدن، عناصر جدانشدنی در زندگی بسیاری از افراد به شمار می‌آیند. حرفه زیبایی قرن‌هاست که در میان انسان‌ها جای خود را بازکرده و تاریخچه پیدایش آن به دوران فراعنه مصر باستان بازمی‌گردد. درست همان‌طور که یک نقاش در خلق یک پرتره، یک موسیقی‌دان در ساخت قطعه موسیقی و یک رقاص در انجام حرکات نرم بدن تبحر بالایی دارند، کار متخصص زیبایی (در اینجا اپراتور دستگاه لیزر مو) نیز به‌خودی‌خود یک هنر محسوب می‌شود. با این تفاوت که به‌جای رنگ روغن و بوم نقاشی، متخصصان زیبایی خلاقیت خود را به شکل درمان‌هایی درآورده‌اند که موجب تقویت اعتمادبه‌نفس مراجعان و آرامش بخشی به آن‌ها می‌شود. اگر شما هم به عنوان صاحب کلینیک پوست و مو و زیبایی، قصد خرید دستگاه لیزر مو دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

متخصصان زیبایی درگذشته تنها به منابع محدودی برای کار خود دسترسی داشتند. این در حالی است که اکنون متخصصان امروزی می‌توانند از میان گزینه‌های درمانی بی‌شمار دست به انتخاب بزنند. اکتشافات و پیشرفت‌های علمی جدید صورت‌گرفته در فناوری بسیار رایج بوده و بیشترین جهش در حیطه زیبایی‌شناسی طبی و لیزرهای زیبایی دیده می‌شود.

[lwptoc width=”75%”]

7 نکته ای که هنگام انتخاب خرید دستگاه لیزر مو زائد باید بدانید

اگرچه درمان‌هایی مانند دستگاه لیزر مو و جوان‌سازی پوست صورت به روش فوتوفیشیال از جمله محبوب‌ترین درمان‌های موجود به‌حساب می‌آیند، خرید ابزارهای لازم برای ارائه این خدمات ممکن است دشوار باشد. برای متخصصانی که قصد خرید دستگاه لیزر مو را دارند، این مقاله با پاسخ‌دادن به پرسش‌های مهم در این زمینه و ارائه جزئیات درونی فرایند خرید تمامی شک و شبهات آن‌ها را از میان برخواهد داشت.

جامعه هدف خود را پیدا کنید

نخستین گام در فرایند خرید بهترین دستگاه لیزر مو زائد این است که به ترکیب جمعیتی خاص مراجعان خود توجه کنید و سعی کنید درمان‌هایی را که بیشترین طرف‌دار را در میان آن‌ها خواهند داشت بیابید. مراجعان با سنین پایین‌تر عمدتاً به لیزر موهای زائد گرایش خواهند داشت و در خصوص مشتریان با سنین بالاتر تمایل بیشتر به سمت جوان‌سازی پوست با روش فوتوفیشیال و کاهش چین‌وچروک با لیزر فرکشنال خواهد بود.

نوع پوست افراد نیز موضوع مهم دیگری است که باید مدنظر داشته باشید. اگر بیشتر مشتریان شما پوست‌های سبزه دارند (یعنی در طبقه‌بندی نوع پوست نمره ۴، ۵ یا ۶ را کسب می‌کنند) احتمالاً باید از به‌کارگیری برخی از انواع درمان‌های لیزر در مورد آن‌ها خودداری کنید.

پس از آنکه مشتریان خود را طبقه‌بندی کردید، نوبت به آن می‌رسد که بهترین روش درمان را متناسب با نیازهای آن‌ها برگزینید. شما می‌توانید فهرستی از برترین روش های رفع موهای زائد از طریق لیزر را که بیشترین محبوبیت را در میان فرآیندهای برمبنای لیزر دارند، مشاهده کنید. پس از آن که تصمیم خود را در مورد این موضوع مهم گرفتید، بایستی در هنگام خرید دستگاه لیزر مو به جزئیات بسیاری توجه داشته باشید. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

بودجه لازم برای خرید لیزر مو زائد

خریدن دستگاه لیزر مو می‌تواند تجربه‌ای سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد. اما باید به‌خاطر داشته باشید که هیجان موقعیت بر سر راه قضاوت صحیحتان قرار نگیرد. تعیین بودجه بسیار حائز اهمیت بوده و باید بلافاصله انجام گیرد. این کار به شما کمک می‌کند که جستجوی خود را محدودتر سازید و مانع از آن می‌شود که انرژی خود را بر سر تحقیق در مورد ابزارهای بسیار گران‌قیمت هدر دهید. اگر در خصوص قیمت دستگاه لیزر بدن 2021 نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، از طریق شماره تماس های موجود در سایت، با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

خرید دستگاه لیزر دست دوم یا نو

هر دو گزینه مزایا و معایب خاص خود را دارند. همانند اتومبیل‌های نو، لیزرهای زیبایی نیز جزو دارایی‌های استهلاک‌پذیر محسوب گردیده و بنابراین از لحظه‌ای که از جعبه بیرون آورده می‌شوند، ارزش آن‌ها رو به کاهش می‌گذارد. خرید ابزارهای جدید هزینه بیشتری خواهد داشت، بااین‌حال این قابلیت را به شما می‌دهد که اثربخش‌ترین درمان را به مشتریان خود ارائه دهید.

به‌علاوه، خرید دستگاه لیزر نو این فرصت را برای شما فراهم می‌آورد که آخرین و پیشرفته‌ترین خدمات را به مشتریان خود عرضه کنید. خرید دستگاه لیزر دست دوم ممکن است مقرون‌به‌صرفه‌تر باشند، اما از فناوری‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند و استهلاک ناشی از مصارف قبلی را نیز با خود خواهند داشت.

خرید دستگاه لیزر مو : بهترین لیزر مو زائد را انتخاب کنید

بررسی روش های پرداخت هزینه خرید دستگاه لیزر مو زائد

یک دستگاه لیزر معمولی چیزی حدود ۵۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت؛ بنابراین این دستگاه‌ها عمدتاً دارایی‌های قابل‌ملاحظه‌ای برای کسب‌وکارها به‌حساب می‌آیند. به همین علت آگاهی از تمامی متدهای موجود برای خرید یک دستگاه لیزر زیبایی اهمیت دارد. شما می‌توانید معادلات مربوط به متدهای خرید را برای پرداخت واقعی و برآورد سود برای چهار روش پرداخت زیر بیابید.

 • پرداخت نقدی: پرداخت نقدی برای دستگاه لیزر مو اقدامی هزینه‌بر است. اگرچه با این روش نیازی به پرداخت کارمزد وام نخواهید داشت و به‌محض خریداری محصول ۱۰۰ درصد ارزش دارایی خالص را دریافت می‌کنید، اما این روش ممکن است سرمایه قابل‌توجهی را از صندوق شرکت برداشته و مانع از نقدینگی دارایی‌های آن گردد.
 • پرداخت قسطی: در روش پرداخت قسطی، یک وام از طریق بانک یا شرکت برای خرید ابزارها اختصاص می‌یابد. اما هزینه‌های خرید دستگاه لیزر مو به این روش شامل بهره و کارمزد وام نیز می‌شود. ازآنجایی‌که این وام مبتنی بر اعتبار است، خریدارانی که امتیاز اعتباری پایینی دارند، ممکن است به این گزینه دسترسی نداشته باشند.
 • لیزینگ یا اجاره دستگاه لیزر: خرید ابزارها با لیزینگ یا اجاره اعتباری، هزینه‌های ماهانه در اختیار داشتن دستگاه لیزر را کاهش داده و گاهی اوقات موجب آزادی عمل بیشتر در تبادل فناوری‌های قدیمی‌تر با لیزرهای جدید می‌گردد. متأسفانه هزینه پرداختی موجب دریافت هیچ‌گونه ارزش دارایی خالص در خصوص ابزار موردنظر نمی‌شود. به‌عنوان‌مثال با نرخ اجاره معمول برای یک دستگاه لیزر موی 100000 دلاری نو، تقریباً ماهانه ۲۰۰۰ دلار در طی یک قرارداد اجباری سه تا پنج‌ساله از خریداران دریافت می‌گردد.
 • اجاره معمولی دستگاه: اجاره کردن هر یک از قطعات دستگاه لیزر هزینه‌ای تقریباً برابر با ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار به‌ازای هر روز خواهد داشت. در این روش در ابتدا هزینه بیشتری را می‌پردازید؛ اما هیچ‌گونه تعهد مالی یا قراردادی نخواهید داشت. اجاره کردن دستگاه لیزر روشی عالی برای آزمودن متدهای ارائه شده لیزر در کسب‌وکار، پیش از سرمایه‌گذاری کامل بر روی آن است.

ضمانت دستگاه لیزر مو زائد

همان‌طور که انتظار می‌رود، تعمیرات ابزارهای لیزر زیبایی می‌تواند هزینه‌بر باشد. تنها یک‌مرتبه خرابی دستگاه، بدون ضمانت، هزینه‌ای بالغ‌بر ۳۰۰۰ دلار را بر روی دست شما خواهد گذاشت که این هزینه شامل قیمت قطعات و هزینه ایاب‌وذهاب تعمیرکار می‌شود.

هنگامی‌که گزینه‌های ضمانت را مدنظر قرار می‌دهید، بایستی دو سؤال مهم را از خود بپرسید: نخست اینکه اگر ابزار لیزر خراب شود، آیا شرکتی محلی برای تعمیرات آن وجود خواهد داشت یا باید خریدار خود دستگاه را به کارخانه حمل کند؟ پرسش دوم این است که آیا در زمانی که دستگاه در حال تعمیر است، می‌توان ابزار امانتی دیگری از سوی شرکت دریافت کرد؟

یک روش بسیار خوب برای تعیین اینکه آیا قیمت پیشنهادی ضمانت مقرون‌به‌صرفه است یا خیر، از طریق برآورد هزینه تعمیرات ابزار در طول یک سال و درصورتی‌که دستگاه دومرتبه در سال خراب شود، خواهد بود. اگر هزینه سالیانه ضمانت کمتر از برآورد هزینه تعمیرات بدون ضمانت باشد، به این معناست که شما انتخابی هوشمندانه در خرید دستگاه لیزر مو داشته‌اید.

نسخه آزمایشی لیزر مو زائد

همان‌طور که هیچ‌کس بدون اینکه ابتدا قدم در خانه‌ای بگذارد آن را خریداری نمی‌کند، در مورد خرید دستگاه لیزر مو نیز همین موضوع صادق است و هیچ‌کس نباید دستگاه لیزر را پیش از امتحان کردن آن خریداری کند؛ بنابراین حتماً در حین فرایند خریداری دستگاه شرط کنید که ابتدا نسخه آزمایشی آن را ببینید و از شانستان برای امتحان کردن آن در محیط کاری حرفه‌ای خود استفاده کنید.

باتوجه‌به اینکه خرید لیزر زیبایی سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی است، بسیار ضروری است که ابتدا از مناسب بودن دستگاه برای نیازهایتان اطمینان حاصل کنید. توجه به نکات زیر در هنگام امتحان کردن ابزار لیزر می‌تواند به شما در خرید بهترین دستگاه لیزر مو یاری رساند:

 • آیا فروشنده عملکرد دستگاه را به شما نشان می‌دهد و اجازه می‌دهد که ابزار لیزر را در محیط کار خود امتحان کنید؟
 • آیا دستگاه لیزر زیبایی که می‌خواهید خریداری کنید وزن زیادی دارد؟ جابه‌جایی آن چقدر دشوار خواهد بود؟
 • کار با دستگاه تا چه اندازه کاربرپسند است؟
 • این ابزار چه درمان‌هایی را انجام می‌دهد؟ آیا تنها می‌توان از آن برای یک مدالیته درمانی استفاده کرد یا هندپیس‌های قابل تعویضی برای انجام انواع مختلف درمان در آن تعبیه شده است؟

شرکت‌های پیش‌گام در ساخت دستگاه لیزر زیبایی به برخورداری از برنامه‌های آزمایشی شهرت دارند. هنگامی‌که می‌خواهید یک دستگاه لیزر جدید را خریداری کنید، همیشه در مورد گزینه‌های موجود در خصوص کار با ابزار پیش از خرید نهایی از فروشنده سؤال کنید.

آموزش کار با دستگاه لیزر مو زائد

برخلاف باور عمومی، متخصصان زیبایی برای اینکه بتوانند به‌عنوان متخصص لیزر زیبایی مشغول به کار شوند، نیازی به داشتن پیش‌زمینه پزشکی ندارند. در ایالات متحده به این صورت است که هر ایالتی برای خود دستورالعمل‌هایی برای پذیرش این افراد به‌عنوان متخصص دارد. باتوجه‌به رشد روزافزون این صنعت، در اغلب نقاط قوانینی جدید مبنی‌بر لزوم گذراندن دوره‌های آکادمیک و بالینی برای این افراد در حال وضع شدن است.

فرقی نمی‌کند که به‌تنهایی کار می‌کنید و یا عضوی از تیم یک مرکز زیبایی هستید؛ در هر صورت باید ایمنی مراجعان را در اولویت اول خود در ارائه خدمات درمانی لیزر قرار دهید. با توجه به قدرت زیاد لیزر زیبایی، درصورتی‌که تکنسین لیزر آموزش‌های لازم را دریافت نکرده باشد، ممکن است باعث ایجاد سوختی یا زخم بر روی پوست مراجعان خود گردد.

اغلب سازندگان دستگاه لیزر مو آموزشی در حد یک نصف روز تا یک روز کامل را به خریداران خود ارائه می‌دهند. بااین‌حال، این زمان به‌هیچ‌وجه برای پیداکردن تسلط کافی بر روی ابزارهای لیزر کافی نخواهد بود. پیش از آنکه به شرکت در کلاس‌های آموزشی لیزر زیبایی همت گمارید، حتماً این سؤال‌های مهم را مدنظر قرار دهید:

 • کلاس‌های آموزشی چه مدت دایر بوده‌اند؟
 • تعداد مربیان چقدر است و هر یک از چه نوع تجربه حرفه‌ای برخوردارند؟
 • کلاس‌ها چقدر ظرفیت دارند؟
 • چه مدت زمانی برای آموزش عملی اختصاص‌داده‌شده است؟
 • آیا امکان دریافت آموزش‌های اضافی بعد از به اتمام رساندن این دوره‌ها وجود دارد؟
 • آیا آموزشگاه نحوه کار با برندها و مدل‌های مختلف ابزارهای لیزر را آموزش خواهد داد؟

احتیاط در خرید دستگاه لیزر مو

شرکت‌های تولیدکننده محصولات لیزر اغلب اقدام به انجام مطالعات بالینی و دریافت تصدیق نامه از صاحبان فعلی دستگاه‌های لیزر خود می‌نمایند. سعی کنید حتماً از این موضوع اطمینان حاصل کنید که افرادی که از شرکت لیزر درآمد دریافت می‌کنند، در این مطالعات شرکت نداشته باشند. اگرچه هیچ دستگاه لیزری نمی‌تواند تمامی درمان‌ها را به نحو احسن انجام دهد، اما برخی از دستگاه‌ها برای مقاصد به‌خصوص بهتر عمل می‌کنند.

هیچ‌یک از مطالعات بالینی معتبر اثربخشی لیزر بر روی موهای بلوند را نشان نداده‌اند؛ بنابراین اگر کسی به شما خلاف این موضوع را می‌گوید به حرف او اطمینان نکنید. لیزرهای زیبایی درصورتی‌که به‌درستی مورداستفاده قرار نگیرند می‌توانند خطرناک باشند؛ بنابراین بازهم به فروشنده‌ای که می‌گوید دستگاه لیزر مو نمی‌تواند به کسی آسیب برساند اعتماد نکنید.

در مواجهه با پیشنهادهای مختلف، با منطقتان تصمیم بگیرید و نه احساساتتان. به‌خاطر داشته باشید که معاملات همیشه وجود خواهند داشت؛ بنابراین سعی کنید پیش از آن که تصمیمی بگیرید ابتدا در خصوص خرید دستگاه لیزر به‌خوبی فکر کنید.

نتیجه گیری

عرصه فروش انواع دستگاه لیزر موهای زائد، عرصه‌ای سرگرم‌کننده و درآمدزاست. با پرسیدن سؤالات درست در خصوص خرید دستگاه لیزر مو، تحقیق در مورد انواع مختلف ابزارهای لیزر زیبایی و یادگیری چگونگی استفاده ایمن از این ابزارها، مسیر گذار به سمت ارائه خدمات پیشرفته لیزر بسیار آسان و هموار خواهد بود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *